Wtorek, 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Zmiany w komunikacji miejskiej. Linia 219 pojedzie na Starą Wesołą

  • 1.10.2018, 09:59
Zmiany w komunikacji miejskiej. Linia 219 pojedzie na Starą Wesołą
Od 1 i od 6 października KZK GOP wprowadza zmiany w kursowaniu miejskich autobusów. Jedna z nowości dotyczy zmiany trasy linii 219, która od najbliższej soboty zapewni mieszkańcom Starej Wesołej bezpośrednie połączenie z centrum Mysłowic.

Od 1 października nowy rozkład jazdy linii autobusowej nr 18 na dni robocze zakłada skierowanie wybranych kursów ulicami Watta i Mikołajczyka w Sosnowcu, w celu zapewnienia dojazdów i powrotów z pracy z firmy Magneti Marelli w Sosnowcu. W konsekwencji zmienione zostaną dotychczasowe godziny odjazdów z przystanków początkowych.

Dla linii nr 223 zostaną uruchomione dodatkowe kursy w dni robocze zapewniające dojazd do szkoły podstawowej w Krasowach na godzinę 8.45 oraz 10.40.

Od 6 października br. (sobota) wdrożone zostaną kolejne zmiany w organizacji komunikacji zbiorowej na sieci KZK GOP. Swoją trasę zmieni linia 219, która będzie kursować od przystanku Mysłowice Kąpielisko Hubertus do przystanku Katowice Murcki Rynek. Linia zapewni bezpośrednie połączenie Starej Wesołej z Centrum miasta. Linia 160 w niektórych kursach wydłuży swoją trasę do dzielnicy Ławki zastępując kursy linii 219 w tych samych godzinach co obecnie.

Linia 954 wydłuży swoją trasę z Rynku w Wesołej do nowego przystanku „Wesoła Kościół” przy ulicy Wiosny Ludów. Nastąpi również korekta godzin polegająca na dojeździe do szkół w Kosztowach dostosowanych do planów lekcji. Linia kursuje tylko w dni robocze.

Na linii 995 nastąpi wprowadzenie taboru o zmniejszonej pojemności w dni robocze.

Od 6 października zmienione zostaną nazwy niektórych przystanków: „Krasowy Plebiscytowa” na „Ławki Plebiscytowa”, „Krasowy Krasowska” na „Ławki Krasowska”, „Ławki Berger” na „Ławki Pętla”.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe