Wtorek, 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

TOZ likwiduje schronisko w Mysłowicach

  • 1.10.2018, 16:20 (aktualizacja 01.10.2018 16:24)
TOZ likwiduje schronisko w Mysłowicach
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w wydanym dzisiaj (1 października) oświadczeniu poinformowało, że z dniem 31 grudnia 2018 r. likwiduje schronisko dla bezdomnych zwierząt w Mysłowicach.

Schronisko funkcjonuje na dzierżawionym od miasta terenie przy ul. Sosnowieckiej. To właśnie brak porozumienia co do dalszej dzierżawy (która koczy się w lipcu 2019 roku) stał się podstawą do podjęcia decyzji o zamknięciu azylu. - Wystąpiliśmy o dzierżawę długoletnią terenu i budynków schroniska, co umożliwiłoby nam wdrożenie zaplanowanych remontów – czytamy w oświadczeniu podpisanym przez Zarząd Główny TOZ.

Jak tłumaczy urząd miasta, obecna lokalizacja schroniska nie spełnia wymagań weterynaryjnych. - Od kilkunastu tygodni poszukujemy miejsca, które nie tylko byłoby odpowiednie pod prowadzenie działalności TOZ pod względem prawnym, ale także przygotowane pod względem infrastruktury, by zmniejszyć nakłady dzierżawcy – czytamy z kolei w oświadczeniu, które wydał Edward Lasok. Prezydent Mysłowic informuje w nim także, że najbardziej realnym rozwiązaniem jest przedłużenie dzierżawy do końca 2019 roku, co umożliwi funkcjonowanie schroniska przez najbliższy rok, a w międzyczasie znalezienie nowej lokalizacji.

Zdaniem TOZ, podczas spotkania w urzędzie miasta, które odbyło się 11 września, nie padły żadne konkretne propozycje. - Teraz czekają nas ciężkie chwile, trudne przede wszystkim dla zwierząt z likwidowanego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Mysłowicach, które będą musiały znaleźć szybko odpowiedzialny i kochający dom, bo jak nie to będą przewiezione do schronisk w całej Polsce – alarmuje TOZ.

W 2017 roku udało się wypracować kompromis co do funkcjonowania mysłowickiego schroniska, którego celem było zapewnienie psom i kotom należytej opieki. Pomogło wówczas spotkanie przy „okrągłym stole” z udziałem władz miasta, zarządu TOZ, wolontariuszy, mieszkańców. Czy tym razem uda się dojść do porozumienia, czy to faktycznie koniec schroniska?

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Masia
Masia 8.10.2018, 15:01
Wstyd , żeby miasto nie mogło pomóc ., ucierpią na tym tylko zwierzęta . Mysłowice już niedługo zamkną wszystko . Co się dzieje z naszym miastem . Panie Prezydencie wstyd.
Ey
Ey 4.10.2018, 08:01
Nie likwiduje schroniska, tylko chce z miasta wycisnąć jak najwięcej. Podając przy tym nieprecyzyjne informacje. Nie chcę użyć słowa kłamstwa, bardziej manipulacja faktami. A mieszkańcy nie wnikając w szczegóły wsłu***ą się tylko w wypowiedzi jednej strony, biorąc ja za pewnik. TOZ nigdy nie powinno być wpuszczone na teren miasta. A o zwierzęta, to już przestało dawno chodzić.
ja
ja 2.10.2018, 20:49
Widać że ludzie prowadzący schronisko nadal mają tendencje do manipulacji. Szkoda.
Jorg60
Jorg60 2.10.2018, 13:37
Wstyd Panie Prezydencie Lasok !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pozostałe