Wtorek, 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Kolejne sukcesy modelarzy z SP13

  • 3.10.2018, 12:07
  • Mirosław Leszczyk
Kolejne sukcesy modelarzy z SP13
W sobotnie południe, 29 września, na lotnisku modelarskim przy ul. Oficerskiej w Lędzinach, nieopodal ziemowickiej hałdy, odbyła się już 20. edycja Powiatowego Święta Latawca. W czterech kategoriach wiekowych i konkurencjach rywalizowało ze sobą 28 zawodniczek i zawodników, którzy zademonstrowali łącznie 38 modeli latawców.

Głównie byli to uczniowie ze szkół podstawowych i ostatnich klas gimnazjów powiatu bieruńsko-lędzińskiego, ale startowali gościnnie także modelarze z Mysłowic, Tychów, Jaworzna i Bielska Białej. Piękna słoneczna pogoda i podmuchy wiatru sprzyjały wysokim i dalekim lotom modeli, które po wyholowaniu osiągały nawet wysokość około 250 metrów.

Najlepszymi w konkurencji latawców płaskich w kategorii wiekowej przedszkoli i klas pierwszych szkół podstawowych okazali się, kolejno: Kinga Czech z ziemowickiej filii Przedszkola nr 1 w Lędzinach, Kacper Wysogląd z SP13 w Mysłowicach i Mikołaj Milczanowski z oddziału przedszkolnego w SP3 Lędziny.

W kategorii klas II – V byli to: Antoni Krutak, Alicja Bień i Dominik Wysogląd – wszyscy z SP13 w Mysłowicach, natomiast w kategorii klas VI-VIII i klasy gimnazjalnej: Sebastian Wojciech z SP3 Lędziny, Sebastian Komandera z SP2 Imielin i Daniel Saik z SP3 Lędziny.

Konkurencję latawców przestrzennych (skrzynkowych), którą rozegrano w kategorii wiekowej klas VI-VIII i klasy gimnazjalnej, wygrał Kacper Stolorz z SP1 Imielin przed Dominikiem Wysoglądem z SP13 Mysłowice i Barbarą Durkalec z SP 1 Bieruń.

Jak łatwo zauważyć bezsprzecznie najwięcej medali, bo aż pięć, zdobyli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 13 im. H. Sienkiewicza w Mysłowicach Brzęczkowicach. Jest w tym duża zasługa ich opiekunki Sylwii Komandery, mieszkanki Imielina, ale nauczycielki techniki i informatyki w mysłowickiej szkole, gdzie drugi rok prowadzi również pozalekcyjne zajęcia modelarsko-techniczne, cieszące się ogromnym zainteresowaniem tamtejszych uczniów. Dodajmy, że wspomniani medaliści z imielińskich szkół są też jej podopiecznymi. Gratulujemy, Pani Sylwio!

Czteroosobowej komisji sędziowskiej przewodniczył Jerzy Uzdrzychowski, a kierownikiem zawodów był tradycyjnie Janusz Musik. Z ramienia głównego organizatora imprezy, czyli Zarządu Powiatowego LOK w Bieruniu, ogólny nadzór sprawował prezes Franciszek Musioł.

Medale, dyplomy i nagrody rzeczowe, ufundowane przez powiat bieruńsko-lędziński, wręczali: wiceprzewodniczący rady powiatu – Marek Spyra oraz prezes F. Musioł i sędzia J. Uzdrzychowski. W przerwach pomiędzy startami latawców reprezentanci klubów modelarskich z powiatu bieruńsko-lędzińskiego zademonstrowali loty modeli zdalnie sterowanych. Wszyscy uczestnicy zawodów, ich opiekunowie oraz organizatorzy skorzystali gratis z ciepłego poczęstunku (kiełbaska z rożna, bułki), a zawodnicy nienagrodzeni otrzymali upominki rzeczowe.

Mirosław Leszczyk
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe