Wtorek, 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Radny z Certyfikatem – jedyny na Śląsku, jedyny w Mysłowicach

  • 5.10.2018, 13:36
Radny z Certyfikatem – jedyny na Śląsku, jedyny w Mysłowicach
Kierowca musi mieć prawo jazdy, lekarz – dyplom, ksiądz – święcenia, a radny – Certyfikat. Tak brzmi hasło projektu „Radny z Certyfikatem”, czyli testu samorządowego dla kandydatów na radnych, który zorganizowali naukowcy z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Wśród zdających test był mysłowiczanin Marcin Stroński, który uzyskał ex aequo najwyższą liczbę punktów.

Celem projektu było wskazanie wyborcom w jaki sposób z setek kandydatów, którzy w okresie kampanii wyborczej zalewają nas tysiącami ulotek, plakatów i banerów wyłonić tych najbardziej kompetentnych. Skąd wyborca ma wiedzieć czy startujący posiada wiedzę o samorządzie? Każdy z kandydatów, którzy pomyślnie zdali egzamin na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, ma prawo umieścić na swoich materiałach logo projektu „Radny z Certyfikatem”, może też informować o tym fakcie opinię publiczną w dowolny sposób. Wyborca zweryfikuje, czy kandydat rzeczywiście zdawał ów test na stronie RadnyZCenrtyfikatem.pl.

Aby pozytywnie zdać egzamin przygotowany i przeprowadzony pod okiem specjalizujących się w sprawach samorządu profesora Andrzeja Piaseckiego i dra Ryszarda Kozioła, kandydaci musieli zdobyć minimum dwie trzecie punktów na teście składającym się z 30 pytań.

Najlepsi, wśród których był Marcin Stroński – kandydujący do rady miasta w Mysłowicach – zdobyli po 28 punktów. Stroński jest jedynym mysłowiczaninem i mieszkańcem Śląska, któremu udało się wywalczyć Certyfikat. Czy wiedza pomoże mu w zdobyciu mandatu - okaże się 21 października.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Constanzo
Constanzo 27.10.2018, 23:43
Kolego ,,Roman"
Weź udział w tym teście, wykaż się, pokaż co potrafisz, a dopiero później ,,zabieraj głos".
Jak mawia klasyk ,,narzekają tylko nieudacznicy".

Roman
Roman 5.10.2018, 17:24
Śmiechu warte

Pozostałe