Wtorek, 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Polana pamięci z krokusów powstała na Bończyku

  • 8.10.2018, 17:37
Polana pamięci z krokusów powstała na Bończyku
Nie tysiąc, ale aż dwa tysiące krokusów zostało posadzonych na placu św. Jana Pawła II na Bończyku. W ten sposób Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych upamiętniło 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości i 150-lecie dekanatu mysłowickiego.

Do akcji sadzenia krokusów zorganizowanej przez stowarzyszenie przyłączyło się około 60 osób, głównie uczniów i wolontariuszy ze szkół. Dzięki głównemu darczyńcy cebulek kwiatowych marketowi Auchan Mysłowice, kwiaciarni Ewy Giemzy oraz Ogrodnictwu Herok przygotowującemu cebulki i trawnik do sadzenia, udało się zasadzić na placu św. Jana Pawła II ok. dwóch tysięcy cebulek, zamiast planowanego pierwotnie tysiąca. - Już w trakcie sadzenia przedstawiciele Auchan Mysłowice ze względu na licznie przybyłych wolontariuszy dostarczyli kolejne 900 cebulek, zaś kwiaciarnia Ewy Giemzy przekazała 100 sztuk – informuje Piotr Olszowski, prezes SIL Nasze Mysłowice.

Tworząc kwiatową polanę pamięci i wdzięczności naszym przodkom, upamiętniono dwie ważne rocznice, które świętujemy w tym roku: 100-lecie odzyskania niepodległości i 150-lecie dekanatu mysłowickiego.

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe