Wtorek, 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Dzieła Marca Chagalla w Mysłowicach

  • 10.10.2018, 17:08 (aktualizacja 10.10.2018 17:10)
Dzieła Marca Chagalla w Mysłowicach
Po sukcesie wystawy na Łotwie, Słowacji, Litwie i w Szwecji, wystawa 43 oryginalnych prac autorstwa Marca Chagalla z prywatnej kolekcji Kesauri zawita teraz do Muzeum Miasta Mysłowice.

Wystawa Marc Chagall - „Przeczucie Cudu" obejmuje prace artysty, przedstawiające wstrząsający, surrealistyczny i jakby wyśniony obraz początków dwudziestego wieku. Na ekspozycji podziwiać można litografie jednego z największych twórców naszej epoki, dotykające tematyki religijnej i mitycznej, która miała istotny wpływ na życie duchowe artysty i znalazła odzwierciedlenie w jego dziełach sztuki.

Wystawa podzielona jest na 3 części tematyczne: różne lata pracy Marca Chagalla, seria „Dafnis i Chloe”, seria „Cztery opowieści arabskich nocy". Część pierwsza wprowadza odwiedzającego w świat największej pasji artystycznej Marca Chagalla: rytu, a dokładniej litografii. Ta wyjątkowa seria prac przedstawia ukochane tematyki tego Wielkiego Mistrza, których motywy rysował przez całe życie. Część druga - zbiór oryginalnych litografii „Dafnis i Chloe” uważany za jeden z najważniejszych w jego niezwykle bogatej schedzie artystycznej. Chagall stworzył te niezwykłe barwne ilustracje w latach 50. XX wieku, po swoim drugim małżeństwie. Ilustracje Marca Chagalla tworzą pastorałkę, której akcja dzieje się na wyspie Lesbos, do stworzenia której zainspirowało go doświadczenie z pobytu w Grecji. Część trzecia jest złożona z kolorowych litografii, uważanych za najpiękniejsze przykłady tej techniki tworzone w Stanach Zjednoczonych przed 1950 r.

Wystawę będzie można zwiedzać od 18 października 2018 do 31 marca 2019 roku w Muzeum Miasta Mysłowice, ul. Stadionowa 7a od wtorku do niedzieli w godzinach od 10.00 do 16.00. Bilety: dorośli 20 zł, dzieci (w wieku od 7 do 17 lat), seniorzy, studenci: 15 zł.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe