Sobota, 19.01.2019, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Święto pod opieką Świętego. Szkoła w Krasowach świętowała rocznicę wyboru papieża Polaka

  • 25.10.2018, 10:48 (aktualizacja 25.10.2018 10:53)
  • PKB
Święto pod opieką Świętego. Szkoła w Krasowach świętowała rocznicę wyboru papieża Polaka
Szkoła Podstawowa nr 17 w Krasowach, nosząca imię Jana Pawła II, uczciła 40-lecie obrania Karola Wojtyły na papieża.

- Jeśli jakiś problem wydaje się trudny, nie do rozwiązania, zwracam się do niego. I wierzcie lub nie, ale nasz patron naprawdę czuwa nad tą szkołą - tymi słowami zwróciła się do zebranych dyrektor SP 17 Gabriela Laufer podczas obchodów 40-lecia wyboru naszego rodaka na papieża.

Obchody te zbiegły się ze świętowaniem przez placówkę pełnoletności. Właśnie w tym roku mija osiemnaście lat od przenosin do nowego szkolnego budynku. Dlatego na uroczystej akademii nie mogło zabraknąć historii związanej z dziejami krasowskiej szkoły. Natomiast przybliżenie sylwetki patrona w kontekście jego patriotycznej postawy, wkładu w historyczne i polityczne losy Europy szczególnie mocno wybrzmiało z uwagi na setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Artystyczne widowisko poprzedziła msza święta w parafialnym kościele, gdzie ks. proboszcz Józef Panek przygotował na tę uroczystość okolicznościowe kazanie.

Trwający ponad godzinę występ w murach szkolnych opierał się na tańcu, śpiewie, recytacji oraz prezentacji multimedialnej. - Chcieliśmy, by w tych wątkach narodowych czy regionalnych nasz patron ożył. Starliśmy się, by uczeń nie tyle oglądał, co doświadczał - mówią Ilona Wróbel i Barbara Gajda, współautorki widowiska.

Po występach dzieci dużą atrakcją było zasadzenie dębu - symbolu upamiętniającego obchody. Dodatkowo pod drzewem zakopano kapsułę czasu, w której znalazły się listy skierowane do przyszłych pokoleń.

Prócz całej społeczności szkoły w uroczystości brały udział władze miasta, zaproszeni rodzice, przyjaciele placówki, a także emerytowani pracownicy.

PKB
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
FTP
FTP 25.10.2018, 11:35
Cały obraz tego wyznaniowego ciemnogrodu. Świecka szkoła ma kościelnego patrona. Do tego czczą człowieka, który ukrywał pedofilów, dzięki czemu unikali odpowiedzialności za zbrodnie. Dyrektorka też dobra, duchy z zaświatów jej pomagają. I tam mają wyrastać normalni ludzie... Dramat.

Pozostałe