Sobota, 19.01.2019, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Plac zabaw w Kosztowach zwycięzcą Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego

  • 26.10.2018, 14:24 (aktualizacja 26.10.2018 14:27)
Plac zabaw w Kosztowach zwycięzcą Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego
W III edycji Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego zwyciężył projekt utworzenia w Kosztowach placu zabawowo-rekreacyjnego, zdobywając 751 głosów.

W tym roku mysłowiczanie mogli wybierać spośród sześciu zadań. Najwięcej mieszkańców zagłosowało na projekt utworzenia w dzielnicy Kosztowy placu zabawowo-rekreacyjnego. Projekt został wyceniony przez wnioskodawcę na 1 mln zł i to on zostanie zrealizowany.

Do wygranej niewiele zabrakło pomysłodawcom budowy Ryneczku Janowskiego – ich projekt poparło 699 osób. 597 mieszkańców chciało, aby w Brzezince powstał park sportowo-rekreacyjny „Małpi Gaj”. 566 zagłosowało za powstaniem wodnego placu zabaw. Projekt montażu ekologicznych ławek solarnych z siecią Wi-Fi i oraz instalacji roślinnej filtrującej powietrze poparły 102 osoby, a pomysł organizacji festiwalu filmowo-edukacyjnego 21 osób.

W sumie na wszystkie projekty oddano 2736 głosów. To o wiele mniej niż w poprzednich dwóch pierwszych edycjach. W 2016 roku w glosowaniu udział wzięło prawie 12 tys. mieszkańców, a w 2017 – 6030 osób.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Piterek
Piterek 27.10.2018, 09:56
Poważne zadanie stanęło przed Urzędnikami! Plac zabaw! Jak się zsumuje budżet na plac zabaw i pensje urzędników którzy nad tym "pracują" to pewnie wyjdzie porównywalnie. Ale czy się uda? Do tej pory oszałamiającego tempa 1 zadanie na rok nie udało się dotrzymać a nawet zrealizować czegokolwiek - czy tym razem będzie przełom i sukces? W innych miastach realizuje sie po kilkadizesiąt projektów rocznie w ramach budżetu u jakoś się udaje-ale to w końcu Myłowice a nie miasta ościenne są w czołówce największych wydatków na urzędników w przeliczeniu na mieszkańca więc maksym drożej gorzej działa.
Marian Markiewicz
Marian Markiewicz 30.10.2018, 12:02
Z piasku bata się nie ukręci. Urząd jest tak zepsuty że nic nie sprawi aby coś zaczęło się dziać. Mysłowicka nowa jakość to np radny Tomanek w nowych barwach klubowych :D. Zamiast aktywować ludzi to urzędnicy i radni robią wszystko żeby ich zniechęcać. Widać to po zainteresowaniu budżetem obywatelskim. Wszędzie rośnie bo ludzie widzą sens i skuteczność władzy a u nas widza co widzą. Ci sami radni w innych barwach, ci sami urzędnicy na nowo nazwanych stołkach. Przez zmianę nazwy skuteczność nie wzrośnie! Jak komuś się nie chce robić to jak zmieni się nazwę stołka to mu się nie zachce!

Pozostałe