Sobota, 19.01.2019, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Rocznica śmierci kardynała Hlonda – msza św. i konferencja

  • 26.10.2018, 16:00
Rocznica śmierci kardynała Hlonda – msza św. i konferencja
W kościele Mariackim w najbliższą niedzielę zostanie odprawiona msza św. pod przewodnictwem arcybiskupa seniora Damiana Zimonia w 70. rocznicę śmierci Augusta kardynała Hlonda.

August Hlond urodził się 5 lipca 1881 r. w Brzęczkowicach, zmarł 22 października 1948 r. w Warszawie. Sakrament chrztu przyjął w kościele p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mysłowicach. W 70. rocznicę śmierci prymasa w tym samym kościele 28 października o godz. 15.00 odprawiona zostanie msza św., której przewodniczyć będzie arcybiskup senior Damian Zimoń.

Obchody tej rocznicy oraz 150-lecia dekanatu Mysłowice będą kontynuowane 29 października. W Wydziale Zamiejscowym Nauk Humanistycznych i Społecznych w Mysłowicach Akademii Ignatianum w Krakowie odbędzie się wtedy konferencja naukowa „Kardynał August Hlond – obecność, wiara, nauczanie”.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe