Sobota, 19.01.2019, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Wyróżnienie dla Agnieszki Szpak w konkursie „Niepodległa od morza do Tatr”

  • 29.10.2018, 17:53 (aktualizacja 29.10.2018 17:57)
  • MK
Wyróżnienie dla Agnieszki Szpak w konkursie „Niepodległa od morza do Tatr”
Uczestniczka mysłowickiego Środowiskowego Domu Samopomocy prowadzonego przez Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek Błogosławiona Karolina Agnieszka Szpak wyróżniona w ogólnopolskim konkursie plastycznym organizowanym przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Temat XVI edycji konkursu Sztuka Osób Niepełnosprawnych związany był ze 100-leciem odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. Konkurs nosił tytuł „Niepodległa od morza do Tatr”.

Wernisaż wystawy pokonkursowej jak i ogłoszenie wyników konkursu odbyły się w Centrum Kultury im. Krystyny Bochenek w Katowicach 11 października. Galę uświetnił recital duetu Mezalians Art-Razem Łatwiej z Dąbrowy Górniczej, który pięknie zaśpiewał kompozycje Piotra Rubika, J.K. Pawluśkiewicza (z Piwnicy pod Baranami), jak i kompozycje własne. Potem z całą widownią śpiewano piosenki patriotyczne. Był to niezwykle energetyczny, piękny, wzruszający i budujący dla osób z niepełnosprawnościami występ - wykonawcami były osoby niedowidzące.

Organizatorzy ustalili, że każda osoba nagrodzona może sobie według własnego uznania wybrać nagrodę (do 300 zł), i tym sposobem spełniali marzenia nagrodzonych. Mysłowiczanka Agnieszka Szpak wybrała laptop. Do każdej nagrody śpiewający duet dołączył bonus - płytę ze swoimi nagraniami. Agnieszkę do konkursu przygotowała instruktor Urszula Stodółkiewicz-Flak.

Po części oficjalnej zwiedzano wystawę, częstowano się smakowitymi kolorowymi przekąskami, a przy tym rozmawiano i wymieniano się doświadczeniami.

Nagrodzone prace prezentowane będą w Warszawie na wystawie centralnej.

MK
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe