Sobota, 19.01.2019, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Prokuratura nie zajmie się terenem na Wielkiej Skotnicy

  • 30.10.2018, 13:43
Prokuratura nie zajmie się terenem na Wielkiej Skotnicy
Prokuratura Rejonowa Sosnowiec-Północ odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie działki na Wielkiej Skotnicy sprzedanej pod budowę marketu. Zawiadomienie w tej sprawie złożyli radni Dariusz Wójtowicz i Mariusz Wielkopolan.

Przypomnijmy. W czerwcu 2017 r. rada miasta zgodziła się na sprzedaż miejskiej działki na wprost stacji paliw Shell. Za sprzedażą głosowali wszyscy obecni na sesji radni, z wyjątkiem Józefa Zajkowskiego, który wstrzymał się od głosu.

Inwestor, który kupił nieruchomość, planuje wybudowanie na niej pawilonu handlowego. Pomysł ten bojkotują mieszkańcy okolicznych budynków. Nie zgadzają się na planowaną wycinkę drzew, którymi porośnięta jest działka. Z protestem identykowali się radni Dariusz Wójtowicz i Mariusz Wielkopolan. Gdy okazało się, że obaj podczas czerwcowego głosowania byli za sprzedażą działki, za swoją decyzję winą chcieli obarczyć prezydenta Edwarda Lasoka.

Na początku sierpnia radni Dariusz Wójtowicz i Mariusz Wielkopolan złożyli zawiadomienie do prokuratury o działanie na szkodę interesu publicznego przez prezydenta Mysłowic. Ich zdaniem Edward Lasok wprowadził radnych w błąd, nie podając im przed sprzedażą informacji na temat rzeczywistych zamiarów inwestycyjnych kupującego.

28 września Prokuratura Rejonowa Sosnowiec-Północ odmówiła wszczęcia śledztwa w tej sprawie, uznając najwyraźniej, że przy procedurze sprzedaży terenu nie ma mowy o popełnieniu przestępstwa. O tym, że transakcja sprzedaży miejskiego gruntu odbyła się z zachowaniem wszelkich wymaganych przepisów, a radni byli informowani o przeznaczeniu nieruchomości, zapewniali od początku mysłowiccy urzędnicy.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mm
Mm 30.10.2018, 19:51
A co za debilna firma chce tam sklep budować przecież wokoło jest ich pełno chyba ze to pralnia pieniędzy
Gostek
Gostek 30.10.2018, 18:48
No koment?
Krzysztof
Krzysztof 30.10.2018, 18:13
Ostatnie skrawki pomiędzy blokami znikają i jest ok. Takie mamy władze i radnych. Sprzedać i zabetonować co się da. Betonowe pustynie dla blokowisk i alterię i parki dla tych co w domkach. Radni i Lasok są jak odwrócony "janosik" biednym zieleń zabierają by za kasę sprzedaży dla deweloperów co ekskuzywne osiedla stawiają drogi im budować.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 30.10.2018, 15:54
Co ciekawe działka obok - przy skrzyżowaniu Bończyka-Katowicka (obok orlenu) też jest cała przewidziana do wycinki drzew i zabudowy stacją benzynową(gigantyczną oraz takimi samymi marketami jak ta obok Shella co została sprzedana). Niedługo nowi radni przegłosują plan zagospodarowania przestrzennego który na to pozwoli (starzy nie zdążyli) . I znowu wszystko będzie legalnie i nawet jak trafi do prokuratury wycinka tych wszystkich wysokich drzew to ta to umorzy bo w końcu legalnie, zgodnie z uchwalonym planem przez radnych. Czy tym razem znowu powiedzą że nie wiedzieli nad czym głosują? Całkiem prawdopodobne bo to w końcu nowi radni (choć wielu to stare farbowane na nowe kolory lisy).


Pozostałe