Sobota, 19.01.2019, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Trwa policyjna akcja Znicz

  • 31.10.2018, 11:45 (aktualizacja 31.10.2018 11:48)
Trwa policyjna akcja Znicz Fot. arch. policji
Od 31 października do 5 listopada na terenie całego kraju będą prowadzone działania Znicz. Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem na drogach, tak aby każdy mógł bezpiecznie dojechać i odwiedzić groby swoich bliskich.

W celu ułatwienia dojazdu do cmentarzy i zapewnienia bezpieczeństwa osób odwiedzających groby bliskich, na terenie Mysłowic wprowadzona została nowa organizacja ruchu w poszczególnych dzielnicach. Będzie ona obowiązywała od 31 października do 3 listopada 2018 r.

W dzielnicy Brzęczkowice na ul. Hlonda od skrzyżowania z ul. Nygi do skrzyżowania z ul. Wały 10 obowiązuje zakaz zatrzymywania się po obu stronach drogi (znaki B-36). Policjanci zalecają parkowanie samochodów na pobliskich parkingach sklepowych i osiedlowych.

W Brzezince na ulicy Cmentarnej wprowadzony jest ruch jednokierunkowy od ul. Piaskowej do cmentarza i na ul. Nowocmentarnej do ul. Nowochrzanowskiej.

W dzielnicy Wesoła dojazd do cmentarza możliwy jest ul. Obrońców Westerplatte od ul. 3 Maja. Na ul. Wiosny Ludów wprowadzony jest ruch jednokierunkowy (wyjazd z cmentarza).

W dzielnicy Morgi droga łącząca ul. Graniczną z ul. Sienkiewicza przy posesji 47 (przystanek autobusowy Morgi Kościoł) jest drogą jednokierunkową - wyjazd na ul. Sienkiewicza od ul. Granicznej.

 

Policja apeluje do pieszych odwiedzających groby bliskich, by korzystali z chodników, a w przypadku ich braku - z pobocza. Pamiętajmy o obowiązku używania elementów odblaskowych. W dużym stopniu poprawiają one naszą widoczność, także w obszarze zabudowanym. Przed wejściem na jezdnię zachowajmy szczególną ostrożność i przechodźmy tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Kierowcom policjanci przypominają o ściągnięciu nogi z gazu i proszą o bezpieczną, zgodną z przepisami jazdę.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe