Sobota, 19.01.2019, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Bawili się i promowali bezpieczeństwo na drodze

  • 31.10.2018, 16:05 (aktualizacja 05.11.2018 11:21)
  • mat. nadesłany
Bawili się i promowali bezpieczeństwo na drodze
81 uczniów z 9 szkół z Jaworzna, Sosnowca i Mysłowic rywalizowało 26 października o puchar Prezydenta Miasta Mysłowice podczas Regionalnej Zabawy Edukacyjnej „Bezpieczna droga do szkoły”.

Imprezę zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 9 promował plakat z pracą plastyczną Zosi Chojnowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 13 im. H. Sienkiewicza, która zdobyła pierwsze miejsce w V Regionalnym konkursie plastycznym dla klas pierwszych – „Moja bezpieczna droga do szkoły”. Honorowy patronat nad imprezą objął poseł na Sejm RP Wojciech Król, Śląski Kurator Oświaty Urszula Bauer i prezydent miasta Mysłowice Edward Lasok.

Drużyny rywalizowały o puchar oraz sprawdzały swoje wiadomości i umiejętności w zadaniach edukacyjnych i konkurencjach sportowych. Na widowni prawie 300 dzieci zagrzewało je do walki okrzykami oraz kolorowymi transparentami.

Dzieci miały okazję sprawdzić się i wykorzystać zdobyte wiadomości, które są bardzo ważne dla ich bezpieczeństwa w szkole, w domu i na drodze. Zabawie towarzyszyło hasło przewodnie „Przez ulicę przechodź żwawo, patrząc w lewo, patrząc w prawo”. Gościem specjalnym była policyjna maskotka Sznupek, z którym dzieci ćwiczyły, a po wręczeniu nagród i pucharów drużyny chętnie robiły pamiątkowe zdjęcia.

W jury zasiedli przedstawiciele służb mundurowych, którzy obserwowali rywalizację przyznając punkty. Dzięki sponsorom każda drużyna została obdarowana atrakcyjnymi nagrodami. Absolwentka SP9 Weronika Janowicz zaprezentowała energetyczną zumbę i porwała wszystkich do tańca. Po zakończonych zmaganiach uczestnicy mogli zobaczyć pokaz psa tropiącego - Hellboya, który przybył ze swoim opiekunem Jarogniewem Krupińskim z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej działającej przy OSP Dąbrówka Mała w Katowicach.

Puchary Prezydenta Miasta Mysłowice zdobyły: I miejsce SP 29 z Sosnowca, II miejsce SP 16 z Jaworzna, III miejsce SP 3 z Mysłowic.

Przegranych w tej zabawie nie było, bo wygraną nie jest miejsce na podium, ale bezpieczeństwo dzieci i dobra zabawa.

mat. nadesłany
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe