Sobota, 19.01.2019, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Przyszłość schroniska leży w rękach nowego prezydenta i nowych radnych

  • 2.11.2018, 15:27
Przyszłość schroniska leży w rękach nowego prezydenta i nowych radnych
Rada Miasta Mysłowice przyjęła uchwałę intencyjną, w której zobowiązuje prezydenta miasta do rozwiązania problemów z mysłowickim schroniskiem dla zwierząt.

Sesja nadzwyczajna w tej sprawie odbyła się 31 listopada. Pod wnioskiem o jej zwołanie podpisało się siedmioro radnych, a inicjatorem był poseł Wojciech Król.

19 radnych obecnych w sali obrad jednogłośnie przyjęło uchwałę, w której rada zobowiązuje przyszłego prezydenta do podjęcia działań związanych z rozwiązaniem problemu opieki nad bezdomnymi zwierzętami z terenu Mysłowic poprzez uregulowanie stanu prawnego nieruchomości dotychczasowego schroniska i zawarciu długoletniej umowy dzierżawy z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami.

To właśnie nieprzedłużenie przez miasto dzierżawy terenu i budynków przy ul. Sosnowieckiej było powodem, dla którego TOZ podjął decyzję o likwidacji z końcem 2018 roku prowadzonego przez siebie schroniska. Tylko długoletnia dzierżawa pozwoli TOZ na inwestowanie w konieczne remonty. Obecna dzierżawa kończy się w lipcu przyszłego roku, a miasto nie przedłużyło dotychczasowej umowy argumentując, że lokalizacja schroniska nie spełnia wymogów określonych w Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie szczegółowych wymagań weterynaryjnych dla prowadzenia schronisk dla zwierząt. Schronisko jest położone zbyt blisko targowiska.

W przyjętej w środę uchwale zaproponowano, aby miasto przedłużyło umowę dzierżawy do 2028 roku, tj. na okres konieczny do wybudowania nowego miejskiego schroniska.

W opublikowanym 2 listopada oświadczeniu Zarząd Główny TOZ poinformował, że decyzja o likwidacji Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Mysłowicach nie zostanie zmieniona do czasu podjęcia wiążących decyzji rady miasta i nowo wybranego prezydenta miasta.

- Uchwała choć nie jest wiążąca wyraża wolę współpracy. Dzięki niej - nowy prezydent i nowa rada będą mogły podjąć odpowiednie kroki prawne, aby naprawić skutki poprzednich decyzji. Co ważne i co mnie uspokaja - TOZ zaczeka na nowego prezydenta zanim zdecyduje o ewakuacji zwierząt. A ktokolwiek by nim nie był - wiemy, że schronisko może liczyć na naszą pomoc – mówi poseł Wojciech Król.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe