Sobota, 19.01.2019, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Drogowe kolizje i nietrzeźwi kierowcy. Policja podsumowała akcję „Znicz 2018”

  • 5.11.2018, 11:24 (aktualizacja 05.11.2018 11:27)
  • KMP Mysłowice/aa
Drogowe kolizje i nietrzeźwi kierowcy. Policja podsumowała akcję „Znicz 2018”
Dzisiaj o godzinie 6.00 zakończyła się policyjna akcja „Znicz 2018”. Podczas trwania akcji policjanci wyjeżdżali do kolizji 8 razy. Mundurowi zatrzymali też 4 kierujących na podwójnym gazie.

Policyjna akcja „Znicz 2018” rozpoczęła się 31 października, a zakończyła dzisiaj o godzinie 6.00. Służbę na mysłowickich drogach pełnili policjanci wszystkich pionów wpierani przez funkcjonariuszy straży miejskiej. Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem osób wybierających się w podróż i odwiedzających groby najbliższych. W trakcie prowadzonych działań policjanci odnotowali 8 kolizji. W porównaniu z rokiem ubiegłym to o 14 kolizji mniej. Stróże prawa zatrzymali czterech kierujących na podwójnym gazie. Liczba kierujących pod wpływem alkoholu niestety nie zmniejszyła się.

Szczególną rolę w działaniach odegrali mundurowi z drogówki, którzy we wzmożony sposób kontrolowali rejon cmentarzy, gdzie na bieżąco upłynniali ruch. Wielu z odwiedzających miejsca pochówku zapominało bowiem o właściwym parkowaniu, utrudniając tym samym poruszanie się innym odwiedzającym. Stróże prawa dbali nie tylko o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Przy cmentarzach pojawiły się patrole piesze, które pilnowały ładu i porządku publicznego. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby bliskich i przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa takich jak nie pozostawianie wartościowych przedmiotów w samochodów i dokładne zamykanie pojazdów. Pieszym mundurowi przypominali, że warto wyposażyć się w odblaski, żeby stały się częścią naszej garderoby. Nośmy je zawsze po zmroku i nie tylko poza obszarem zabudowanym.

KMP Mysłowice/aa
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe