Sobota, 19.01.2019, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Wieczory Filmowe wracają na Brzezinkę

  • 7.11.2018, 10:31
Wieczory Filmowe wracają na Brzezinkę
Po dłuższej przerwie spowodowanej remontem filii MOK przy ul. Laryskiej, Wieczory Filmowe powracają na Brzezinkę. 16 listopada wyświetlony zostanie film Romana Polańskiego.

Akcja filmu toczy się w latach 30. w Los Angeles. Fabuła jest luźno oparta na prawdziwych zdarzeniach i korupcyjnych aferach, które miały miejsce w Los Angeles na początku XX wieku. Cwany i cyniczny prywatny detektyw Jake Gittes (Jack Nicholson), specjalizuje się w „sprawach matrymonialnych”, jak sam je określa. Jedna z takich spraw właśnie się nadarza. Kobieta przedstawiająca się jako Evelyn Mulwray wynajmuje go do śledzenia swojego męża, Hollisa, wysoko postawionego urzędnika zajmującego się dostawami wody dla miasta. Gittes zabiera się do pracy, jak do kolejnego rutynowego śledztwa, ale z czasem orientuje się, że tym razem ma do czynienia z większą aferą, niż małżeńska zdrada...

Prelekcję przed seansem wygłosi kinoman, reżyser amator Artur Mendera. Po projekcji będzie także można podyskutować o filmie.

Wieczór Filmowy z Polańskim odbędzie się w piątek, 16 listopada w kinie Znicz przy ul. Laryskiej 5. Początek o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe