Sobota, 19.01.2019, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Kiedy pierwsza sesja nowej rady i ślubowanie prezydenta?

  • 8.11.2018, 10:26 (aktualizacja 08.11.2018 11:18)
Kiedy pierwsza sesja nowej rady i ślubowanie prezydenta?
21 października mieszkańcy wybrali Radę Miasta Mysłowice na kadencję 2018-2023, 4 listopada zdecydowali kto zostanie prezydentem Mysłowic. Kiedy jednak nowi radni i nowy prezydent będą mogli zacząć pełnić swoje funkcje?

Przed przystąpieniem do wykonywania mandatu radni składają ślubowanie na pierwszej sesji rady gminy. Również objęcie obowiązków przez wójta, burmistrza i prezydenta następuje z chwilą złożenia ślubowania.

Zgodnie z Ustawą o samorządzie gminnym, pierwszą sesję zwołuje komisarz wyborczy na dzień przypadający w ciągu 7 dni po upływie kadencji rady. Ta sama ustawa mówi także, że w celu złożenia przez wójta ślubowania komisarz wyborczy zwołuje sesję rady na dzień przypadający w ciągu 7 dni od dnia ogłoszenia zbiorczych wyników wyborów wójtów na obszarze kraju. W związku z tym, że kadencja obecnych rad i prezydentów kończy się 16 listopada, zwołanie sesji rady w celu złożenia ślubowania przez prezydenta nie jest niemożliwe. Pierwsze sesje będą więc zwoływane w ciągu 7 dni od 16 listopada. Ponieważ 16 listopada wypada w piątek, będzie to termin między 19 a 23 listopada.

W Mysłowicach prawdopodobnie pierwsza sesja odbędzie się w dniu, w którym dotychczas zwyczajowo obradowała rada, a więc w czwartek (22 listopada).

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
HR
HR 12.11.2018, 23:26
Konfiguracje widzę tu zaskakujące! Ugrupowanie lasoka bardzo mocne bo w końcu przejął PiS - oddelegował Papaja i Augustyna.

A tak swoją drogą - czy Wójtowicz i nowa Rada Miasta będzie miała odwagę rozliczyć TBS w którym topi się co rok mega kasę w postaci gotówki i majątku? Jak to jest że prezes "firmy" co zarządza tyloma lokali co ma większy blok zarabia taki duży hajs???
TD
TD 9.11.2018, 21:25
Najbliższe 2 sesje tegoroczne mogą być ciekawe. Zacznie się walka o komisje a urzędnicy będą jeszcze chcieli przepchać rękami świeżo upieczonych radnych zgniłe kartofle uchwałowe żeby potem jak zwykle powiedzieć że to radni przegłosowali . Będzie ciekawie i będzie się działo. Jednego co życzę nowym radnym to żeby się ni dali omamić i dbali o tych co ich wybrali a nie tylko o swoje d... i "profity".
Ola
Ola 8.11.2018, 10:59
21 października ;)

Pozostałe