Wtorek, 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Czarny Tydzień w Pomocy Społecznej także w Mysłowicach

  • 21.11.2018, 17:00 (aktualizacja 21.11.2018 17:06)
  • żet/dorsz
Czarny Tydzień w Pomocy Społecznej także w Mysłowicach Fot. Facebook
Pracownicy mysłowickiego MOPS dołączyli do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej pod nazwą Czarny Tydzień w Pomocy Społecznej.

Protestujący w całym kraju domagają się m.in. zwiększenia wynagrodzeń w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej, przejrzystej ścieżki awansu zawodowego oraz dodatkowego urlopu wypoczynkowego w wymiarze 10 dni rocznie po przepracowaniu 3 lat w zawodzie pracownika socjalnego dla asystentów rodziny i koordynatorów pieczy zastępczej. Postulują również, aby dodatek terenowy dla wspomnianych pracowników zależał od przeciętnego wynagrodzenia. Asystenci rodziny oraz koordynatorzy pieczy zastępczej obecnie nie otrzymują dodatku terenowego oraz nie nabywają praw do 10-dniowego dodatkowego urlopu wypoczynkowego, które ustawowo przysługują wykonującym zbliżoną pracę pracownikom socjalnym.

Protest trwa od 19 do 23 listopada.

żet/dorsz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ola
Ola 22.11.2018, 10:16
Ciekawe że w Mysłowicach zarabia się najlepiej w pomocy społecznej. Szczególnie jak się nią kieruje :)

Pozostałe