Środa, 20.02.2019, imieniny: Anety, Lehca, Leona

Radni i prezydent Mysłowic złożyli ślubowanie (zdjęcia)

  • 22.11.2018, 16:35 (aktualizacja 22.11.2018 16:56)
Radni i prezydent Mysłowic złożyli ślubowanie (zdjęcia)
Radni Rady Miasta Mysłowice kadencji 2018-2023 i prezydent Dariusz Wójtowicz złożyli ślubowanie podczas inauguracyjnej sesji, która odbyła się w czwartek, 22 listopada.

Do czasu wyboru przewodniczącego rady, obrady prowadził radny najstarszy wiekiem – Edward Lasok. Każdy z 23 rajców, którzy w październikowych wyborach samorządowych uzyskali mandat radnego złożył ślubowanie: „Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców”.

Podczas pierwszej sesji ślubowanie złożył także nowy prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz. - 22 listopada 2018 roku będzie z całą pewnością jednym z najważniejszych dni w moim życiu. Jestem głęboko przekonany, że będzie to również data rozpoczęcia tak bardzo potrzebnego procesu odnowy Mysłowic. Wierzę, że wszyscy zebrani na tej sali będziemy jedną, wielką, mysłowicką rodziną. Obejmując urząd prezydenta miasta Mysłowice, zdaję sobie sprawę z ogromnej odpowiedzialności, jaka na mnie spoczywa. Zapewniam, że zrobię wszystko, by nie zawieść pokładanych nadziei – powiedział tuż po ślubowaniu.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jeżyk
Jeżyk 27.11.2018, 10:24
Obawę Borsuka podzielam, ba nawet więcej, jestem pewien złych czasów dla miasta. Pan Wójtowicz to sensat i kiepski szołmen. Będzie nieustannie gonił przez siebie samego urojone demony "zła". Pokazuje na razie jaki to macho, już wymienia władze w spółkach miejskich. OK-jego prawo, ale nawet nie pozoruje jakiejkolwiek transparentności w tej kwestii. A taki był taki to był jej zwolennik ! I co najważniejsze - wciąż uważam że Pan Wójtowicz nie ma bladego pojęcia co zrobić by miasto wyszło z dołka. // A Pani Haskiej "gratuluję" skuteczności. Zakiwaliście się kochani. (Wam podać rękę to potem trzeba palce policzyć) I teraz kicha ... tyle, że to miasto płaci za to czego Wy potraficie. Niestety to widać problem ogólnopolski, nie tylko nasz.
Borsuk
Borsuk 22.11.2018, 18:38
Boję się o Mysłowice. Na stanowisku mamy zawodowego samorządowca. Prawdopodobnie kombinatora bez wizji dla miasta i (obym się mylił) bez wizji na samego siebie. W radzie mamy przewagę radnych Króla, który przegrał z nim wybory. Więc zapewne ci ludzie będą w opozycji do Prezydenta. Czy starczy Wójtowiczowi politycznego instynktu by zdobyć poparcie w radzie? nie wiem. Jeżeli nie to będziemy mieli kadencję jatek. Pan Wójtowicz ma chyba osobowość podobną do pana Osyry i takiego stylu rządzenia miastem się spodziewam. No i jeszcze pomnika dla Castro ;-)

Pozostałe