Wtorek, 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Tomasz Papaj przewodniczącym Rady Miasta Mysłowice

  • 22.11.2018, 16:57 (aktualizacja 22.11.2018 17:24)
Tomasz Papaj przewodniczącym Rady Miasta Mysłowice
Radni Rady Miasta Mysłowice wybrali na przewodniczącego rady Tomasza Papaja (PiS).

Głosowanie odbyło się podczas dzisiejszej (22 listopada) sesji inauguracyjnej. Oprócz Papaja, zgłoszonego przez radnych PiS, drugim kandydatem na to stanowisko był Wiesław Tomanek (Koalicja Obywatelska).

W tajnym głosowaniu 12 głosami za zwyciężył Tomasz Papaj. Na Wiesława Tomanka swój głos oddało 10 radnych.

Na inauguracyjnych obradach nieobecny był radny Marek Szołtysek.

- Dziękuję za zaufanie, którym państwo obdarzyliście mnie, za godność, którą państwo obdarzyliście mnie. Chciałbym, żeby to miejsce, rada miasta, było punktem debaty, odpowiedzialnej debaty o przyszłości rozwoju Mysłowic. Chciałbym, żeby tutaj była merytoryczna rozmowa, żebyśmy się wzajemnie szanowali, żeby przedmiotem naszych obrad były sprawy publiczne. Chciałbym, żeby polityka była rozumiana jako służba publiczna na rzecz dobra wspólnego, z zachowaniem godności człowieka, jego transcendentnego wymiaru. Mam nadzieję, że rada miasta tej kadencji będzie skutecznie i efektywnie działać jako organ samorządności miasta Mysłowice. Liczę też na dobrą współpracę rady miasta z prezydentem miasta panem Dariuszem Wójtowiczem – powiedział tuż po ogłoszeniu wyników głosowania Tomasz Papaj.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Lopez138
Lopez138 28.11.2018, 21:11
Szkoda że wybraliśmy figuranta którego miasto mało obchodzi.Pozwalniał prezesów miejskich spółek, w zamian powołując klakierów. Obyśmy nie odczuli tego podczas zbliżającej się zimy.Stolica już cierpi. Pozdrawiam.
Anastazja
Anastazja 27.11.2018, 21:40
Poseł Wojciech Król po raz kolejny dał ciała. Naobiecywał, naobiecywał i pokazał ile mu na Mysłowicach zależy. Zmontował klub i zostawił na pastwę chorych ambicji zamiast po wyborach przełożyć głosy ludzi którzy mu zawierzyli na konkretne działanie i stworzyć wspólny blok z prezydentem i wprowadzić to co zapowiadał w życie. Ma duże argumenty: 10 radnych i po raz kolejny marnotrawi kapitał społeczny który ma.
1964
1964 27.11.2018, 13:00
A ja nie życzę sobie aby nowy prezydent współpracował z pis i obsadzał stanowiska partyjnymi działaczami.
I co ? I nic , mogę tylko zaprotestować.Ale nowy prezydent ma to w nosie bo jego obchodzi tylko to co jest dobre dla niego samego? 46 PROCENT głosowało na Króla ale nowy prezydent uważa tak jak pis że będzie mógł robić wszystko w imieniu Suwerena.Co zrobił dla miasta nowy prezydent przez 20 lat?Nie ma ani jednej rzeczy czy sprawy ,które dotyczyłyby miasta i jego wszystkich mieszkańców.Odwołał prezesów spółek miejskich i kogo zatrudni na ich miejsce?Co zrobią jego "darmowi"i doradcy ze sp hutnik?Uważam ,że popełniliśmy błąd wybierając takiego prezydenta i miasto umrze.Obym się myliła.
j z
j z 26.11.2018, 08:47
gratuluję!
Tomek
Tomek 23.11.2018, 23:17
Mistrzostwo świata dla PO -przegrać miasto po wygraniu wyborów.
33 i 44
33 i 44 23.11.2018, 09:35
PO&Nowoczesna wystawiły najlepszego czyli farbowany beton-byłego zausznika Lasoka. W co oni grają? Czy ten chłop rządzi całym klubem? Król go na szefa namaścił? Nie załapał się na szefa rady miasta to wystartuje na wice szefa? A jak nie to na szefa komisji wszystkich po kolei wg ważności? I efekt będzie podobny za każdym razem!! Przecież chodzi o współpracę a nie wystawianie bulterierów do walk plemiennych o łupy. Tamto minęło i nic dobrego nie przyniosło Mysłowicom. Niby dużo mądrych ludzi w klubie a musieli Tomanka wystawić.
.....
..... 22.11.2018, 22:45
Z jednej strony dr.hab Papaj a z drugiej "Tomanek". Podobno kiedyś na PO mówili "wykształciuchy" i co się teraz stało? Żeby choć mgr. wystawili.
Ignac
Ignac 22.11.2018, 22:17
A komentarz pana Tomanka do wyniku? Redakcja nie pytała?
Ignacy
Ignacy 22.11.2018, 22:13
Kurcze! Jakim cudem największy klub nie ma przewodniczącego??? Dlaczego PO poszła na ostrą konfrontację z resztą wystawiając Tomanka zamiast kogoś akceptowalnego. Tomanek to wróg obecnego prezydenta Wójtowicza (dawny przyjaciel co zdradził ) , osoba mało lubiana i mocno kontrowersyjna. Nie mogli wystawić kogoś innego? Chcieli iść na konfrontację i poszli. PO CO???? Czy to jest dobre dla miasta jak chore ambicje wygrywają nad rozsądkiem?

Pozostałe