Wtorek, 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Pierwsze zarządzenia nowego prezydenta – odwołał wiceprezydentów i utworzył zespół doradców

  • 23.11.2018, 15:13 (aktualizacja 23.11.2018 15:27)
Pierwsze zarządzenia nowego prezydenta – odwołał wiceprezydentów i utworzył zespół doradców
Prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz pierwszego dnia sprawowania swojego urzędu wydał już kilka zarządzeń. Dwa z nich dotyczą odwołania I i II zastępcy, trzecie utworzenia zespołu społecznych doradców.

Z dniem 23 listopada Wojtowicz odwołał ze stanowiska I zastępcę prezydenta Grzegorza Brzoskę i Bartłomieja Gruchlika ze stanowiska II zastępcy prezydenta Mysłowic.

23 listopada Dariusz Wójtowicz utworzył także Zespół Społecznych Doradców Prezydenta Miasta Mysłowice. Zespół nieodpłatnie ma m.in. współuczestniczyć w opracowywaniu planów strategicznych Mysłowic, dokonywać analiz i oceny sytuacji miasta oraz opiniować projekty o charakterze strategicznym.

W skład zespołu wchodzą, jak czytamy w zarządzeniu, „członkowie wyróżniający się szczególną wiedzą i umiejętnościami w zakresie danego obszaru merytorycznego doradztwa”. Przewodniczącym zespołu odpowiedzialnym jednocześnie za doradztwo w obszarze rozwoju miasta, przedsiębiorczości i inwestycji jest Maciej Adamiec. Tomasz Kulczycki będzie doradzał Dariuszowi Wójtowiczowi w zakresie sportu, kultury fizycznej, promocji i tworzenia pozytywnego wizerunku miasta. Paweł Kaczmarczyk będzie doradzał w obszarze finansów publicznych i mienia komunalnego. Anna Skowron-Malinowska jest doradcą w zakresie edukacji, kultury i sztuki, a Jarosław Ligas – funduszy europejskich i pomocowych oraz rewitalizacji.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe