Wtorek, 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Policjanci rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie

  • 26.11.2018, 10:58 (aktualizacja 26.11.2018 11:07)
  • KMP Mysłowice/aa
Policjanci rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie
W Domu Dziennego Pobytu „Złota jesień” odbyło się spotkanie policjantów z mysłowickiej komendy z seniorami. Mundurowi rozmawiali z mieszkańcami Mysłowic o bezpieczeństwie oraz udzielali cennych wskazówek, jak nie paść ofiarą oszustów.

Podczas wizyty w „Złotej jesieni” policjantka ruchu drogowego i oficer prasowy mysłowickiej komendy opowiadali o zagrożeniach, z jakimi mogą się spotkać seniorzy oraz doradzali, jak ich uniknąć. Policjantka omówiła kwestie związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, zwróciła uwagę na zachowania, których wszyscy powinniśmy się wystrzegać i zachęcała do noszenia odblasków. Oficer prasowy przedstawił seniorom zagrożenia, których ofiarami często padają osoby starsze, czyli kradzieże i oszustwa, a także dokładnie wyjaśnił, jak należy się zachować, aby nie zostać ofiarą fałszywych „wnuczków” oraz innych oszustów. Policjant opowiedział także o sposobach działania przestępców, po to, aby osoby starsze wiedziały, jak się przed nimi uchronić.

Na koniec spotkania uczestnikom rozdano elementy odblaskowe, aby byli lepiej widoczni na drodze. Dla aktywnych kierowców przekazano srebrne listki seniora, które będą mogli przykleić na szyby swoich samochodów.

KMP Mysłowice/aa
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe