Wtorek, 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Strażnicy się szkolą - w trosce o czyste powietrze

  • 27.11.2018, 12:32 (aktualizacja 27.11.2018 12:41)
Strażnicy się szkolą - w trosce o czyste powietrze Fot. Straż Miejska Mysłowice
Siedmiu mysłowickich strażników miejskich wzięło udział w szkoleniu poświęconym spalaniu odpadów w gospodarstwach domowych. Funkcjonariusze są teraz jeszcze lepiej przygotowani do przeprowadzania kontroli u mieszkańców.

Strażnicy z Mysłowic każdego dnia przeprowadzają kontrole w domach mieszkańców Mysłowic pod kątem spalania paliw zabronionych. Interwencje podejmowane są z inicjatywy strażników lub są wynikiem zgłoszeń od osób zaniepokojonych czarnym, gęstym dymem wydobywającym się z kominów.

Siedmiu funkcjonariuszy wzięło ostatnio udział w szkoleniu „Metodyka nielegalnego spalania i współspalania odpadów w indywidualnych urządzeniach grzewczych”, zorganizowanym przez Główny Instytut Górnictwa. Szkolenie składało się z części teoretycznej, podczas której mundurowi poznali znowelizowane przepisy prawa oraz praktycznej, w której funkcjonariusze zapoznali się z rodzajami paliw, metodami rozpalania i nauczyli się nowych metod pobierania próbek do badania.

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe