Wtorek, 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Wynagrodzenie prezydenta, schronisko i miejskie obligacje na sesji

  • 28.11.2018, 17:11 (aktualizacja 28.11.2018 17:15)
Wynagrodzenie prezydenta, schronisko i miejskie obligacje na sesji
Na 29 listopada zwołana została druga w tej kadencji sesja Rady Miasta Mysłowice. Radni podejmą decyzje m.in. w sprawie wysokości wynagrodzenie dla prezydenta, nowej emisji miejskich obligacji i dzierżawy terenu pod schronisko dla zwierząt.

Na początku sesji odbędzie się uroczystość złożenia ślubowania przez radnego Jacka Szołtyska, który z przyczyn zawodowych nie mógł być obecny na sesji inauguracyjnej. Następnie radni wybiorą ze swojego grona wiceprzewodniczących rady oraz członków komisji rady miasta.

Kolejnym punktem porządku obrad jest podjęcie uchwały w sprawie wynagrodzenia prezydenta Mysłowic. Zgodnie z obowiązującym Rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, zaproponowane w projekcie uchwały wynagrodzenie zasadnicze włodarza Mysłowic wynosi 3800 zł (najniższa stawka z rozporządzenia, górna to 5000 zł), a pozostałe składniki wynagrodzenia to dodatek funkcyjny w kwocie 2100 zł, dodatek specjalny w wysokości 33 proc. łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego, tj. 1947 zł oraz dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 20 proc. wynagrodzenia zasadniczego, czyli 760 zł. Jeżeli radni przyjmą tę uchwałę, to prezydent będzie zarabiał miesięcznie brutto 8607 zł.

Rajcy będą także głosować projekty uchwał w sprawach emisji przez miasto obligacji o łącznej wartości 20 mln zł, ustalenia wysokości opłat za usunięcie pojazdu z drogi i jego przechowywanie na wyznaczonym parkingu strzeżonym, określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych.

Rada zajmie się też projektem uchwały, która ma umożliwić prezydentowi zawarcie kolejnej umowy dzierżawy na teren przy ul. Sosnowieckiej bez przetargu. Dzierżawa dotyczy terenu na którym znajduje się prowadzone przez TOZ schronisko dla bezdomnych zwierząt i ma zostać zawarta na czas oznaczony.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
soczek
soczek 2.12.2018, 22:38
Druga sesja i kolejne rozczarowania. Wójtowicz zaczął się świetnie z Lasokiem dogadywać-2 wice szef Rady Miasta. Dalej brak wice prezydentów - czyli prezydent pogrywa i targuje się. Trochę dziwna zagrywka z radnym Chmielem - zamiast wice prezydentem został wice Rady Miasta czyli funkcja bez praktycznego znaczenia. PO po raz kolejny dała ciała. Jak widać ławeczka kadrowa u nich malutka: Tomanek lub Tomanek - wszędzie pchają najbardziej wykształconego, elokwentnego i najbliższego programowi ugrupowania.. z którym każdy wyborca się zidentyfikuje (żart) - zapowiadało się nieźle a wyszło jak zwykle. Poseł PO Wojciech Król widać zupełnie projekt porzucił, a szkoda bo jak sobie o Mysłowicach przy następnych wyborach przypomni to ludzie już mogą nie chcieć pamiętać. Załoga Króla ma tak dużą determinację do zrobienia czegoś dla miasta że niektórym nawet na ślubowanie nie chce się przyjść. Wszyscy myśleli, że będzie zmiana i nowi przyjdą, a tym czasem starzy dalej mocno się trzymają i świetnie się dogadują!
Wielkie rozczarowanie jak dotąd i nie zanosi się na nic pozytywnego.
www
www 28.11.2018, 17:54
Wójtowicz , zapomniał celowo o tym , że przewodniczącym RM powinien zostać nie wybrany a ten co ma najwięcej głosów.
Dlaczego ten człowiek z Kielc tego nie zrobił ?
Zasłaniał sie w swoich spotach dziećmi , jak im to pomaga , jak załatwia kasę a tak naprawdę nie robił tego.

Pozostałe