Wtorek, 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Śląsk w koronce na Muzealnym Czwartku

  • 29.11.2018, 13:07
Śląsk w koronce na Muzealnym Czwartku
Grudniowy Muzealny Czwartek w Muzeum Miasta Mysłowice będzie poświęcony koronce. W programie otwarcie wystawy oraz prelekcja koronczarki Małgorzaty Połubok.

Małgorzata Połubok - z wykształcenia pedagog, z zamiłowania koronczarka. Koronki klockowej uczyła się w Krakowie. Swoją wiedzę i umiejętności pogłębiła w Pradze. Jej prace prezentowane są na licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych. Cyklicznie uczestniczy w festiwalach koronki klockowej na Słowacji, Węgrzech i Chorwacji. Od 2014 roku posiada tytuł Twórcy Ludowego. Małgorzata Połubok prowadzi również zajęcia w Śląskim Kole Koronki Klockowej, który działa pod patronatem MDK Południe w Katowicach. Klub zrzesza pasjonatów koronki klockowej z Katowic, Tychów, Gliwic, Mikołowa i Gogolina.

W czwartek, 6 grudnia, podczas cyklicznego spotkania w Muzeum Miasta Mysłowice, Małgorzata Połubok wygłosi prelekcję i zaprezentuje swoje koronkowe wyroby. Muzealny Czwartek rozpocznie się o godz. 17.00, wstęp wolny.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe