Wtorek, 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Na Bończyku odprawiono mszę w intencji górników i ich rodzin

  • 3.12.2018, 16:23
  • das
Na Bończyku odprawiono mszę w intencji górników i ich rodzin
W parafii Ścięcia św. Jana Chrzciciela w minioną niedzielę, 2 grudnia modlono się w intencji górników. Msza za górników i ich rodziny, górników emerytów i rencistów w kościele na Bończyku odprawiana jest od dwudziestu już lat.

W intencjach mszalnych wspominani są również zmarli górnicy i ci, którzy zginęli w wypadkach pod ziemią. Tegorocznej mszy, niejako jubileuszowej – dwudziestej, przewodniczył ks. prałat Stanisław Puchała wraz dziekanem, ks. Rafałem Ryszką. Uroczystości barbórkowej towarzyszyła orkiestra KWK „Mysłowice-Wesoła”, sztandary miasta i górnicze oraz licznie zgromadzeni górnicy, ich rodziny, dyrekcja kopalni, parafianie, radni miasta oraz poseł na Sejm Wojciech Król. Msza bowiem była sprawowana również w intencji władz miasta i rady miasta za wstawiennictwem św. Barbary i św. Jana Chrzciciela, patrona Mysłowic.

Na zakończenie mszy górnicy podziękowali kapłanom za jej odprawienie wręczając kwiaty, a na ręce proboszcza Ryszki przekazali wota do kaplicy św. Barbary i bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

das
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
JeNie
JeNie 4.12.2018, 11:55
Co za cyrk. Patronem miasta jest Mysław a nie jakiś pseudo-święty. A władze miasta jak sam urząd powinny być świeckie. Prywatnie do kościoła proszę bardzo, ale nie urzędowo. Póki co kraj nie jest jeszcze wyznaniowy i urzędy są ŚWIECKIE. A na górnikach i kopalniach kościół zawsze robił dobry biznes, kasa zawsze płynęła szeroką strugą.

Pozostałe