Środa, 20.02.2019, imieniny: Anety, Lehca, Leona

Górnicze święto w Mysłowicach

  • 4.12.2018, 16:26 (aktualizacja 04.12.2018 16:50)
Górnicze święto w Mysłowicach
Przy ołtarzu św. Barbary rozpoczęły się dzisiaj rano uroczystości barbórkowe w kopalni „Mysłowice-Wesoła”. Po modlitwie i złożeniu kwiatów górnicy w asyście orkiestry przeszli do kościoła na Wesołej, a następnie spotkali się na uroczystej akademii.

W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele kierownictwa kopalni, organizacji związkowych, władz samorządowych Mysłowic, a także poseł Wojciech Król i radna sejmiku Dorota Konieczny-Simela. Kwiaty złożono przed ołtarzem patronki górników oraz przy tablicy upamiętniającej górników, którzy zginęli w kopalni.

Następnie kopalniana orkiestra poprowadziła przemarsz ulicami Wesołej do kościoła Matki Bożej Fatimskiej. Po drodze górników pozdrawiały dzieci z miejscowych szkół.

O godz. 11.00 górnicy spotkali się na uroczystej akademii w hotelu Trojak. - To wy jesteście solą tej kopalni, to wy nadajecie jej kolorytu. Za wasz wysiłek, za wasz wylany pot, niejednokrotnie pozostawione zdrowie na miejscu pracy, za uronione z bólu i złości łzy serdecznie wam dziękuję – mówił do przedstawicieli załogi dyrektor KWK „Mysłowice-Wesoła” Aleksander Chowaniec i życzył im opieki św. Barbary oraz szacunku od najbliższych.

Podczas akademii pracownikom kopalni wręczone zostały wyróżnienia państwowe i resortowe. Chwilą ciszy uczczono także zmarłych górników.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe