Wtorek, 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

14-latek potrącony na Oświęcimskiej

  • 4.12.2018, 19:40 (aktualizacja 04.12.2018 20:42)
14-latek potrącony na Oświęcimskiej arch. policji
3 grudnia na ul. Oświęcimskiej 14-letni chłopiec został potrącono przez kierowcę mercedesa. Chłopiec przechodził przez jezdnię w niewyznaczonym do tego miejscu miejscu.

Jak wynika z ustaleń policjantów, po godz. 16 14-letni chłopiec przechodził przez jezdnię w miejscu do tego niewyznaczonym i został potrącony przez kierującego mercedesem 59-letniego mysłowiczanina. Chłopiec z obrażeniami głowy i ręki trafił na obserwację do szpitala.

Policja apeluje o ostrożność

Jesień to trudny okres zarówno dla kierowców jak i pieszych. Na drogach jest ślisko, co wydłuża drogę hamowania pojazdów. Szybciej zapadający zmrok również wpływa niekorzystnie na komfort i bezpieczeństwo podróżowania. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze! To właśnie niedostosowanie prędkości do warunków jest powodem powstawania największej ilości poważnych zdarzeń drogowych. Na nieoświetlonej drodze sylwetki pieszych i rowerzystów są widoczne zazwyczaj w odległości 30 – 40 metrów. Przy złej pogodzie widoczność jeszcze bardziej się pogarsza. Jeśli jednak pieszy wyposażony jest w element odblaskowy odbijający światła samochodu, kierowca spostrzeże go już z odległości 130 – 150 metrów. To może uratować życie.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Krzysiek
Krzysiek 7.12.2018, 14:16
Wypadków tego typu może być dużo więcej, ponieważ Mysłowice są niedoświetlone! W wielu miejscach po zmroku jest ciemno, bo lampy nie są włączone, a jeśli już się włączą, świecą bardzo słabo. Pomimo że jestem młody i wzrok mam dobry, muszę naprawdę wytężać wzrok po zmroku, żeby nie być zaskoczonym przez lekkomyślącego pieszego lub dziecko. (A dodatkowo zastanawia mnie, o ile energii więcej pobierają te stare, słabe, żółte lampy od nowoczesnych LED...)
08x
08x 5.12.2018, 23:03
Cóż, myślę, że to nie była wina kierowcy, tylko tego dziecka... Tam bardzo dużo osób przechodzi przez jezdnię, bo nie chce im się iść na pasy lub przejść przez przejście podziemne. Ryzykują tym swoim życiem....
darek
darek 4.12.2018, 21:24
O ile widziałem to mercedes i dwa radiowozy stały tuż za przejściem dla pieszych koło dworca. To strasznie kiepskie miejsce. Kombinowanie, doświetlanie to marne efekty. Tam jedynie sygnalizacja świetlna zapewni bezpieczeństwo pieszych i kierowców.

Pozostałe