Sobota, 19.01.2019, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Mysłowicki dzielnicowy odznaczony przez ministra zdrowia

  • 28.12.2018, 16:24
Mysłowicki dzielnicowy odznaczony przez ministra zdrowia Fot. KMP Mysłowice
Starszy dzielnicowy mysłowickiej komendy asp. szt. Krzysztof Duda został wyróżniony przez ministra zdrowia odznaką „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Przysługuje ono dawcom krwi, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość jej składników.

Asp. szt. Krzysztof Duda jest dzielnicowym rejonu Kosztowy i Dziećkowice. Policjant z Mysłowic od 24 lat oddaje krew, tym sposobem ofiarował już ponad 23 litry tego życiodajnego płynu.

W uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w honorowym krwiodawstwie policjant został uhonorowany odznaką „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Odznaka ta nadawana jest przez ministra zdrowia od 2005 roku honorowym dawcom krwi.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe