Sobota, 19.01.2019, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Prezydencka limuzyna na sprzedaż

  • 2.01.2019, 10:38 (aktualizacja 02.01.2019 10:40)
Prezydencka limuzyna na sprzedaż
Urząd miasta ogłosił przetarg na sprzedaż służbowego samochodu poprzedniego prezydenta Mysłowic - skody superb. Cena wywoławcza za to 8-letnie auto to nieco ponad 42 tys. zł.

Obecny prezydent Mysłowic jeszcze w czasie kampanii wyborczej zapowiedział, że w ramach oszczędności pozbędzie się służbowej skody, a pieniądze ze sprzedaży przeznaczy na schronisko dla bezdomnych zwierząt. Będzie to kwota co najmniej 42 250 zł, bo tyle wynosi cena wywoławcza. Zainteresowani nabywcy mogą składać oferty do 15 stycznia, a 7 i 8 stycznia mogą obejrzeć samochód.

Zapytaliśmy w urzędzie miasta ile rocznie kosztowało utrzymanie prezydenckiej skody. Otóż w ubiegłym roku na paliwo urząd wydał 5592 zł, ubezpieczenie pojazdu kosztowało 2957 zł, 1998 zł to koszt przeglądów, wymiany opon dwa razy w roku, akcesoriów, olejów, filtrów itp., co razem daje kwotę 10 547. Do tego doliczyć należy wynagrodzenie kierowcy, który stracił już zatrudnienie w urzędzie. - Umowa z osobą, która pełniła obowiązki kierowcy została rozwiązana za porozumieniem pracodawcy z pracownikiem – informuje Anna Górny z Zespołu Prasowego Urzędu Miasta Mysłowice.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tadeusz.
Tadeusz. 3.01.2019, 09:41
Szkoda że nie napisaliście ile kierowca kosztował bo przy tym koszt paliwa do jakieś drobne. Ogólnie ciekawa sprawa z zatrudnieniem w urzędzie. Za Lasoka robiło 300 osób, Wójtowicz zredukował 70 osób i zatrudnienie spadło do 300 osób. :-) Warto się temu dokładnie przyglądać. Karuzela etatowa kręci się na całego. Wielu dobrych fachowców straciło pracę co sie objawia np fatalnym projektem budżetu który RIO zakwestionowało a z drugiej dziwne awanse osób które nawet Lasok uznał że się do niczego nie nadają i poodwoływał z wysokich stanowisk za konkretnie zawalone sprawy. Miało być lepiej a zmierza gorzej niż było.
T.D
T.D 2.01.2019, 21:52
Mysłowice małe miasto a ma tyle wice prezydentów co mają miasta wielokrotnie większe! Może warto z jednego wice zerygnować? To gignatyczna kasa wielokrotnie większa niż auto. Zamiast pozorów może by pan prezydent przeszedł do konkretnych działań?

Pozostałe