Sobota, 19.01.2019, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Mimo protestów mieszkańców, przedsiębiorca chce budować

  • 2.01.2019, 18:01
Mimo protestów mieszkańców, przedsiębiorca chce budować Market ma powstać w sąsiedztwie stacji paliw Shell i sklepu Aldi
Tarnowska firma Collumbus złożyła do Urzędu Miasta Mysłowice wniosek o wydanie pozwoleni na budowę budynku usługowo-handlowego na Wielkiej Skotnicy. Planom budowy sprzeciwiają się mieszkańcy.

Budynek handlowo-usługowy ma powstać na działce w rejonie ul. Katowickiej i Wielkiej Skotnicy. W 2017 r., za zgodą rady miasta, miasto sprzedało działkę prywatnemu przedsiębiorcy. Pomysł budowy kolejnego marketu w tej okolicy i związanej z nią wycinki drzew spotkał się z protestem mieszkańców, którzy do mysłowickiego ratusza skierowali petycję przeciwko planowanej inwestycji. Mieszkańcy oraz radny Mariusz Wielkopolan wraz z senatorem Czesławem Ryszką złożyli także skargę na zezwolenie na wycinkę drzew wydane przez prezydenta miasta. Samorządowe Kolegium Odwoławcze nie znalazło jednak podstaw, aby wszcząć postępowanie w tej sprawie.

Protesty nie zniechęciły przedsiębiorcy do dalszego inwestowania na Wielkiej Skotnicy. 20 grudnia właściciel działki złożył wniosek o wydanie pozwolenia na budowę budynku usługowo-handlowego wraz z instalacjami wewnętrznymi i zewnętrznymi gazową, wod-kan, deszczową, elektryczną, parkingami dla samochodów osobowych i pylonami reklamowymi. Na wydanie decyzji Urząd Miasta Mysłowice ma czas do 22 lutego br.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ptyś
Ptyś 7.01.2019, 21:20
WdM Wójtowicza to brzmi jak Wszystko deweloperzy Mogą. Przykre.
Max
Max 6.01.2019, 22:55
Za poprzedniego prezydenta mówiono że w Mysłowicach mieszkańcy się mało liczą jeśli chodzi o interes deweloperów a teraz to już widać na maxa będzie się tylko ich interes liczył i nawet jak za Lasoka nie będą robić pozorów tylko równo ludzi zlewać.
bads
bads 7.01.2019, 23:17
Niby świeży prezydent, a od razu wie z której stony chlebek dżemikiem posmarowany.
.....
..... 3.01.2019, 15:52
Niech się wykaże Prezydent i pokaże czy jest za ludźmi czy da się przekupić i pozwoli na budowę bo tyle obiecywał i h..a zrobi i ludzi odsyła z kwitkiem a tyle im przed wyborami obiecywał
KAT
KAT 3.01.2019, 15:30
Z wielkim szacunkiem ale wszyscy radni głosowali za sprzedażą terenu.A teraz wielkie HALO
bad
bad 3.01.2019, 10:49
no tak w Mysłowicach to tylko sklepy budują!
Tadeusz.
Tadeusz. 3.01.2019, 09:43
Przed wyborami to się obecny prezydent w głosy mieszkańców wsłuchiwał a teraz pewnie klepnie decyzję. Punkt widzenia zmienia się wraz z miejscem siedzenia.
Jorg
Jorg 3.01.2019, 06:00
Fajnie, kolejne miejsca pracy ;)
T.D
T.D 2.01.2019, 21:50
Drodzy mieszkańcy! Polecam składanie uwag do toczącego się postępowania. Bez względu na to czy jesteście stroną czy nie Urząd musi się do waszych uwag odnieść w decyzji a jeśli tego nie zrobi będzie to przesłanką do uchylenia decyzji. Jest nas dużo i każdy coś mądrego pewnie wymyśli albo po prostu da wyraz dezaprobaty. Poza tym nie "urząd" wyda decyzję a prezydent Wójtowicz lub jakiś urzędnik którego on osobiście upoważni.
T.D
T.D 2.01.2019, 21:46
Teraz postawi jeden a jak nowy Plan Zagospodarowania wejdzie to kolejne! Znikną też pozostałe tereny zielone z dzielnicy. Pomimo że mieszkańcy złożyli 200 uwag do planu prezydent Wójtowicz który głośno krzyczał że sprzedaż działki to skandal żadnej uwagi nie uwzględnił pokazując gdzie ma mieszkańców po wyborach. Niedługo Plan ten będzie procedowany na komisji i sesji rady miasta - warto się udać i wyrazić swoje zdanie. Panie Wójtowicz - będą następne wybory nie można zapominać o mieszkańcach szczególnie jak się na jakimś temacie robiło kampanię a teraz robi się zupełnie inaczej!

Pozostałe