Sobota, 19.01.2019, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Karta Dużej Rodziny także dla rodziców dorosłych dzieci

  • 3.01.2019, 13:29
Karta Dużej Rodziny także dla rodziców dorosłych dzieci
Od 2019 roku Karta Dużej Rodziny przysługuje również rodzicom, którzy mają lub mieli na wychowaniu co najmniej troje dzieci, bez względu na wiek.

Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. Posiadacze KDR mają możliwość tańszego korzystania z oferty podmiotów m.in. z branży spożywczej, paliwowej, bankowej czy rekreacyjnej. KDR wspiera budżety rodzin wielodzietnych oraz ułatwia dostęp do dóbr i usług. Karta jest przyznawana niezależnie od dochodu w rodzinie.

Aby otrzymać Kartę należy złożyć wniosek w gminie odpowiadającej miejscu zamieszkania. Wniosek można również złożyć elektronicznie, za pośrednictwem Platformy Informacyjno-Usługowej Emp@tia (empatia.mpips.gov.pl).

Dzięki KDR można uzyskać zniżki na przejazdy kolejowe — 37% na bilety jednorazowe oraz 49% na bilety miesięczne, 50% ulgi opłaty za paszport, 75% ulgi opłaty za paszport oraz wiele innych zniżek, które oferują różne instytucje państwowe oraz firmy prywatne. Wykaz firm i instytucji, które oferują zniżki na swoje usługi w Mysłowicach znajduje się na stronie http://myslowice.pl/page/4743,uprawnienia-na-terenie-myslowic.html

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe