Sobota, 19.01.2019, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Trwa policyjna akcja „Bezpieczny pieszy”

  • 4.01.2019, 10:18 (aktualizacja 04.01.2019 10:20)
Trwa policyjna akcja „Bezpieczny pieszy” Fot. arch. policji
Mysłowicka drogówka prowadzi dzisiaj działania „Bezpieczny pieszy". Mundurowi będą zwracać uwagę na pieszych popełniających wykroczenia drogowe, szczególnie na przechodzących przez jezdnię w miejscach niedozwolonych.

Akcja rozpoczęła się o godz. 10.00 i potrwa do godz.8.00. Policjanci przyjrzą się w tym czasie pieszym uczestnikom ruchu drogowego oraz kierowcom naruszającym przepisy względem niechronionych uczestników ruchu. Uwaga policjantów zwrócona będzie na miejsca niebezpieczne, w których w ostatnim czasie dochodziło do zdarzeń z udziałem pieszych. W ramach akcji policjanci będą obserwować skrzyżowania, przejścia dla pieszych i główne ciągi komunikacyjne. Stróże prawa będą również wręczać elementy odblaskowe dla poprawy widoczności i bezpieczeństwa pieszych.

 

Policja przypomina:

Kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Należy jednak pamiętać o tym, że fakt korzystania z oznakowanego przejścia nie upoważnia pieszego do wchodzenia na jezdnię bez upewnienia się, czy nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a przede wszystkim dla jego życia i zdrowia.

Jedną z przyczyn licznych wypadków drogowych jest brak odpowiedniej widoczności pieszych po zmroku. Dlatego tak ważne jest stosowanie elementów odblaskowych na odzieży, co zwiększa widoczność pieszego i szansę na uniknięcie potrącenia w czasie złej widoczności.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe