Sobota, 19.01.2019, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Trzej Królowie w Mysłowicach (zdjęcia)

  • 7.01.2019, 11:06 (aktualizacja 07.01.2019 11:18)
Trzej Królowie w Mysłowicach (zdjęcia)
6 stycznia, w święto Objawienia Pańskiego, nazywane również świętem Trzech Króli, przez Mysłowice przeszły orszaki prowadzone przez Kacpra, Melchiora i Baltazara.

Trzy pochody wyruszyły z trzech parafii, by spotkać się na Rynku. Tam Mędrcy ze Wschodu oddali pokłon Jezusowi. W role Kacpra, Melchiora i Baltazara oraz Świętej Rodziny wcielili się mysłowiczanie - postać Króla Melchiora odegrał Michał Matuszczyk z Kosztów, Królem Baltazarem był Wojciech Sieka z Brzęczkowic, a Królem Kacprem Tomasz Bara. Postaci Józefa i Maryi odegrali Marcin i Aleksandra Kubeczko, a towarzyszyły ich dwie pociechy - 7-letni Ignacy i 2-letnia Tereska.

Po złożeniu darów Dzieciątku, licznie zgromadzeni na Rynku mieszkańcy wspólnie śpiewali kolędy przy akompaniamencie muzyków z zespołu Kosztowioki, można się było także rozgrzać gorącą grochówką, którą serwowano z kotła.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
bat
bat 8.01.2019, 07:58
Całe Mysłowice - zrób imprezę bogatą kulturalnie - przyjdzie garstka; stwórz pochód paraliżujący miasto w imię zabobonów - zwali się tłum. Typowe dla tego ciemnogrodu.

Pozostałe