Sobota, 19.01.2019, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Skarbówka rozliczy za nas PIT

  • 9.01.2019, 12:53
Skarbówka rozliczy za nas PIT
Koniec z zanoszeniem zeznania PIT do urzędu skarbowego, wysyłaniem przez internet, czy składaniem wniosku do fiskusa o rozliczenie. Zgodnie z nowym prawem, urząd skarbowy sam, z automatu, wypełni za nas zeznanie podatkowe.

Zmiana w składaniu zeznań podatkowych obowiązuje od stycznia tego roku i dotyczy zeznań za 2018 rok. Dzięki nowej usłudze Twój e-PIT uruchomionej przez Ministerstwo Finansów, to Krajowa Administracja Skarbowa wypełni w naszym imieniu zeznanie PIT-37 oraz PIT-38 dotyczące zbycia np. papierów wartościowych.

Z przygotowanym przez Krajową Administrację Skarbową PIT będzie można się zapoznać w serwisie podatki.gov.pl, a następnie zweryfikować go i zaakceptować bez zmian, poprawić (np. dodać lub zmienić organizację pożytku publicznego), lub uzupełnić o dane, których nie posiada urząd skarbowy (np. ulgi i odliczenia).

Zapoznać się z przygotowanym zeznaniem będzie można od 15 lutego wchodząc na stronę www.podatki.gov.pl i logując się do usługi Twój e-PIT podając swoje dane (PESEL albo NIP i datę urodzenia; kwotę przychodu z deklaracji za rok poprzedni i kwotę przychodu z jednej z informacji od pracodawców, np. PIT-11 za rok 2018) albo używając profilu zaufanego.

Twój e-PIT będzie można również odrzucić i rozliczyć się samodzielnie korzystając ze strony www.e-deklaracje.gov.pl lub w sposób tradycyjny wypełniając odpowiedni formularz.

Jeżeli podatnik nie wykona żadnego ruchu, ani też nie rozliczy się sam, przygotowane zeznanie z dniem 30 kwietnia 2019 r. uznane zostanie za zaakceptowane i przyjęte przez urząd skarbowy.

Usługa ta będzie dostępna od 15 lutego do 30 kwietnia 2019 r.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe