Sobota, 19.01.2019, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Bezpłatne warsztaty dla kierowców

  • 9.01.2019, 15:02 (aktualizacja 09.01.2019 16:34)
Bezpłatne warsztaty dla kierowców
Na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach odbędą się bezpłatne zajęcia dla kierowców w wieku 18-25 lat i 50+. Uczestnicy będą mogli m.in. przećwiczyć jazdę samochodem w trudnych warunkach.

Jest to wspólny projekt Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach i Polskiego Związku Motorowego ZO Katowice. Warsztaty będą składały się z kilku części. Pierwsza to seminarium na temat uczestnictwa w ruchu drogowym, powodowanych zagrożeniach oraz zasadach postępowania w przypadku zaistnienia kolizji i wypadku komunikacyjnego. Drugim elementem będą zajęcia z obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Uczestnicy wezmą też udział w warsztatach na temat uwarunkowań związanych z kierowaniem pojazdami w zależności od wieku kierującego oraz zmian zachodzących w organizmie związanych z wiekiem biologicznym, zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz rozpoznawania własnych objawów chorobowych mogących zakłócić prawidłowe uczestnictwo w ruchu drogowym i kierowanie pojazdem i zajęciach praktyczne na placu manewrowym z wykorzystaniem troleja, testu Stewarda, alkogogli, symulatora dachowania oraz urządzeń do badania czasu reakcji.

Zajęcia odbywają się na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach, ul. Francuska 78 (każdorazowo o godz. 9.00). Zgłoszenia są przyjmowane pod numerem telefonu 798 031 225, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00. Ilość miejsc ograniczona – o zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jacob
Jacob 9.01.2019, 18:55
W jakie dni będą odbywać się szkolenia?

Pozostałe