Sobota, 19.01.2019, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Koncert Zimowy w przedszkolu. Wystąpi m.in. Iowa Super Soccer

  • 10.01.2019, 12:19 (aktualizacja 10.01.2019 12:22)
Koncert Zimowy w przedszkolu. Wystąpi m.in. Iowa Super Soccer Fot. arch
18 stycznia już po raz 12. odbędzie się Koncert Zimowy. Mimo że impreza odbywa się w przedszkolu, to występują na niej dorośli artyści z rockowym repertuarem.

Koncerty Zimowe to pomysł Marka „Dżałówy” Jałowieckiego, znanego mysłowickiego muzyka, autora tekstów, założyciela takich zespołów jak Generał Stilwell, Delons, Ladislav. „Dżałówa” jest autorem muzyki do przeboju Myslovitz „O Peggy Brown”, pisał także teksty m.in. dla Tomka Makowieckiego. Na co dzień jest nauczycielem w Przedszkolu nr 5. Do tej pory w „Piątce” podczas Koncertów Zimowych występowały takie zespoły i artyści jak Myslovitz, Sztywny Pal Azji, Janek Samołyk, Milcz Serce czy Mietall Waluś.

Koncerty mają charakter charytatywny. Podczas imprezy zbierane są fundusze na pomoc dla dzieci cierpiących na różne schorzenia albo dla samej placówki. Pieniądze zebrane podczas tegorocznego koncertu zostaną przeznaczone na wymarzony i bardzo potrzebny przedszkolu sprzęt nagłaśniający. Środki pochodzą z cegiełek wstępu oraz z licytacji gadżetów związanych ze światem popkultury. Gadżety te trafiają do przedszkola dzięki pomocy wielu ludzi. Jedną z największych sponsorek jest Monika Biss pracująca w dużej wytwórni fonograficznej w Polsce, prywatnie koleżanka Marka Jałowieckiego i Wojtka „Lali” Kuderskiego, perkusisty Myslovitz, który każdego roku prowadzi licytacje.

W tym roku w P5 przy ul. Armii Krajowej 28 wystąpią: Kurczat, Kissinsky, Dżałówa&Koledzy oraz Iowa Super Soccer. Koncert odbędzie się w piątek, 18 stycznia o godz 17.30. Cena cegiełki: 15 zł.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe