Poniedziałek, 18.02.2019, imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

Zatrzymania w sprawie fikcyjnych faktur VAT

  • 24.01.2019, 13:47 (aktualizacja 24.01.2019 13:50)
Zatrzymania w sprawie fikcyjnych faktur VAT Budowa komendy PSP w Mysłowicach
Funkcjonariusze katowickiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali kolejne 3 osoby w sprawie m.in. wystawiania i wprowadzania do obrotu gospodarczego nierzetelnych faktur VAT dokumentujących fikcyjne zdarzenia gospodarcze. Jest to kolejna odsłona wielowątkowego śledztwa dotyczącego nieprawidłowości m.in. przy budowie nowej siedziby Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach.

W wyniku przestępczego działania tej grupy osób, Skarb Państwa stracił ponad 320 tys. zł z tytułu nieodprowadzonego należnego podatku VAT. Zatrzymani to przedsiębiorcy z terenu województwa śląskiego prowadzący firmy w Warszawie i Krakowie. Zostali doprowadzeni do śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej w Katowicach, gdzie usłyszeli zarzuty.

- To kolejna odsłona wielowątkowego śledztwa dotyczącego nieprawidłowości przy inwestycjach budowlanych realizowanych m.in. na Śląsku, finansowanych ze środków publicznych i europejskich, w którym wyjaśniane są m.in. nieprawidłowości przy budowie nowej siedziby Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach za 17,5 mln zł. W tym wątku zarzuty usłyszał były komendant miejski tej jednostki straży pożarnej i członek komisji przetargowej - ekspert spoza tej służby – podaje Temistokles Brodowski z Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Śledztwo obejmuje także nieprawidłowości przy reindustrializacji oficyny w centrum Katowic – wyburzeniu kamienicy i wybudowaniu nowej w celach komercyjnych, z wykorzystaniem środków publicznych pochodzących z Programu Jessica. W tym wątku w 2017 roku zatrzymano 5 osób.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe