Poniedziałek, 18.02.2019, imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

„Not only letters” - listy z Larysza

  • 25.01.2019, 17:07
  • mat. nadesłany
„Not only letters” - listy z Larysza
Uczniowie z klasy szóstej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Mysłowicach-Laryszu, pod opieką Marty Protasewicz-Szoen podjęli w tym roku szkolnym międzynarodową współpracę w ramach projektu eTwinning o nazwie „Not only letters” („Nie tylko listy”).

Członkami tego projektu są kraje takie jak Włochy, Mołdawia, Rumunia, Portugalia, Ukraina, Szwecja, Francja oraz Turcja. Głównym celem projektu jest umożliwienie kontaktowania się młodzieży z laryskiej szkoły z rówieśnikami z całego świata. Językiem umożliwiającym to jest język angielski, którym uczniowie muszą się posługiwać, by wykonywać poszczególne zadania. Jednym z nich było własnoręczne wykonanie kartek świątecznych oraz wysłanie ich pocztą do wybranych osób z listy członków projektu. Uczniowie z Mysłowic również otrzymali pięknie udekorowane kartki od nowych zagranicznych przyjaciół.

- Czeka nas jeszcze mnóstwo zadań, które na celu mają integrację uczniów i poznawanie zagranicznych kultur. Nastolatkowie będą ze sobą współpracować, korzystając z nowoczesnych technologii. Każdy z uczestników ma założony swój profil na platformie projektu, więc od teraz kontakt z ludźmi mieszkającymi w dalekich krajach, mających podobne zainteresowania, nie stanowi żadnego problemu. Pokładam nadzieję w tym, że ta inicjatywa stanowi dodatkową, realną motywację do nauki języka angielskiego, jak również zaowocuje nowymi przyjaźniami na całe życie, zwłaszcza że w planie na przyszły rok mamy wyjazd do naszego projektowego partnera- szkoły z Włoch – mówi nauczycielka Marta Protasewicz-Szoen.

mat. nadesłany
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe