Poniedziałek, 18.02.2019, imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

Nowe pomysły na ochronę środowiska w Mysłowicach

  • 29.01.2019, 14:10 (aktualizacja 29.01.2019 14:14)
Nowe pomysły na ochronę środowiska w Mysłowicach Fot. www.myslowice.pl
W Mysłowicach powstanie punkt konsultacyjny dotyczący projektów proekologicznych oraz zespół ds. ochrony zieleni i powietrza. Takie ustalenia zapadły podczas roboczego spotkanie w sprawie ochrony środowiska, które odbyło się w urzędzie miasta.

W ubiegłym tygodniu w tej sprawie prezydent Mysłowic spotkał się z urzędnikami, przedstawicielami straży miejskiej i MZGK. Jednym z ustaleń, jakie zapadły podczas rozmów, było uruchomienie punktu konsultacyjnego dla mieszkańców, w którym można będzie uzyskać informację m.in. na temat możliwości uzyskania dofinansowania na inwestycje proekologiczne takie jak wymiana pieca grzewczego.

- Przeszkolona osoba będzie dostępna dla zainteresowanych w Biurze Obsługi Mieszkańca. Termin pierwszych konsultacji zostanie podany niebawem – informuje Zespół Prasowy Urzędu Miasta Mysłowice.

Uzgodniono także, że powołany zostanie zespół ds. ochrony zieleni i powietrza. Pierwsze spotkanie robocze zespołu odbędzie się w najbliższy czwartek, 31 stycznia o godz. 11.00 w sali 204 Urzędu Miasta Mysłowice. Do udziału zaproszone są wszystkie osoby zainteresowane tą tematyką.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ja
ja 3.02.2019, 20:44
Mekrawel: Tu nie o logikę chodzi a o udawanie, że coś się dzieje. Taki drugi Lasoczek tylko łysy
ciekawy
ciekawy 4.02.2019, 16:15
Dokładnie tak to wygląda - proszę o jakieś konkrety wynikające z niezwykle licznych spotkań prezydenta i jego świty. Na każde pytanie o konkret pada odpowiedź - "jeszcze za wcześnie by o tym mówić albo trwają rozmowy" . A tymczasem zawsze obecni na spotkaniach (nieważna jest tematyka spotkania) są: dyrektor kancelarii, pani od reagowania kryzysowego oraz pani, która miała doradzać w obszarze kultury i sztuki, a która w BIP UM jest wymieniona jako pracownik urzędu stanu cywilnego, w portalach związanych z prezydentem podpisana jako "...z kancelarii prezydenta..." (takie wewnętrzne przesunięcie) (http://www.mysnet.pl/wiadomosci/3219,pierwsze-zarzadzenia-nowego-prezydenta-odwolal-wic)
obserwator
obserwator 6.02.2019, 10:41
Zupełnie przypadkiem ta pani wygrała konkurs na kierownicze stanowisko w kancelarii - ale podpisana jako "...z kancelarii..." była już przed ogłoszeniem wyniku - w zaprzyjaźnionym prezydentowi portalu o czerwonej kolorystyce jest zdjęcie jak na spotkaniu prezydenta (o sprzątaniu miasta) ma otwartego laptopa na fb tego portalu. Czy nie powinna pisać na stronach miejskich ?
Czy zatem za pieniądze UM będzie rozwijany prywatny portal? Tak tylko pytam...
#ODNOWA
Mekrawel
Mekrawel 31.01.2019, 00:02
Jeśli "nowe projekty" robią starzy ludzie to nic z tego nie będzie. Niby wszystko dla środowiska o tydzień temu chcieli przepchać skandaliczne plany zagospodarowania które likwidują zieleń. Gdzie tu logika?

https://prawemyslowice.pl/mieszkancymorgi-bonczyk-deweloperzy-20-kolejny-skandal/
pesymista
pesymista 3.02.2019, 20:45
I o to chodzi

Pozostałe