Poniedziałek, 18.02.2019, imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

„Co komu w duszy gra” - spotkanie z mysłowickimi poetami

  • 4.02.2019, 14:21
  • MBP/aa
„Co komu w duszy gra” - spotkanie z mysłowickimi poetami
Przy blasku świec, w zimowym nastroju, w filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Mikołowskiej odbyło się spotkanie z mysłowicką poezją. Swoim literackim, jakże wrażliwym sercem przemówili do swoich wielbicieli i zainteresowanych czytelników mysłowiccy poeci.

Z czytelnikami spotkali się: ks. Krzysztof Kasza - proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłowicach, który pisze wiersze dla dzieci, dorosłych oraz refleksje egzystencjalne, Grażyna Janota – poetka, laureatka wielu ogólnopolskich konkursów poetyckich, gość spotkań na antenie Radia Katowice, wielokrotny gość biblioteki, Benedykt Kamiński, którego pasją na emeryturze jest pisanie wierszy i opowiadań, Krystian Prynda - poeta, krytyk literacki, autor wielu fraszek i sentencji, Mirosław Kowalski - laureat wielu ogólnopolskich konkursów literackich, piszący również wiersze w gwarze śląskiej.

Każdy gość miał do dyspozycji 15 minut na zaprezentowanie swojej poezji. Różnorodność wierszy wprowadziła niepowtarzalny nastrój od nostalgii, po radość. W programie spotkania odbył się również wernisaż fotografii autorstwa ks. Krzysztofa Kaszy pt. „Odnaleźć Boga w krajobrazie świata”.

MBP/aa
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe