Poniedziałek, 18.02.2019, imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

Zagrali razem, by pomóc dzieciom

  • 6.02.2019, 11:52 (aktualizacja 06.02.2019 14:14)
Zagrali razem, by pomóc dzieciom
„Wszyscy – dzieciom” - tak zatytułowany był koncert charytatywny, który w minioną niedzielę odbył się w Mysłowickim Ośrodku Kultury. Przygotowane podczas imprezy atrakcje miały zachęcić mysłowiczan do przekazania pieniędzy na rzecz czworga młodych mieszkańców miasta.

Kilka lat temu historia Tymka i Lenki – dwojga dzieci dotkniętych chorobą nowotworową, połączyła grupę ludzi zaangażowanych w zbiórkę pieniędzy na leczenie maluchów. - Zebrałyśmy ekipę znajomych, przyjaciół, i tak zaczęłyśmy robić koncerty – opowiada Anglika Lelek, która obok Dagmary Gliwińskiej-Breś jest główną organizatorką przedsięwzięcia.

Pieniądze zostały zebrane, ale potrzeba niesienia pomocy pozostała. I tak rok w rok te same osoby organizują koncert charytatywny „Wszyscy – dzieciom”, i zarażają swoim entuzjazmem nowych pomocników.

Tegoroczna edycja odbyła się 3 lutego w Mysłowickim Ośrodku Kultury. Mieszkańcy, którzy przyszli w niedzielne popołudnie do MOK mogli kupić ciasta w kawiarence, wylicytować ciekawe przedmioty i vouchery, wziąć udział w loterii, obejrzeć sceniczne występy. Wszystkie atrakcje zorganizowane tego dnia miały jeden wspólny cel – pomoc w rehabilitacji i leczeniu młodych mysłowiczan: Martynki, Nadii, Julki i Maksa, podopiecznych Mysłowickiej Fundacji Po pierwsze Człowiek. Cel został osiągnięty – pierwsze przeliczenie zawartości puszek dało wynik ponad 9 tys. zł.

\

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe