Poniedziałek, 18.02.2019, imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

Strażacy ostrzegają przed wchodzeniem na lód

  • 6.02.2019, 15:31
Strażacy ostrzegają przed wchodzeniem na lód
Akweny wodne pokryte cienkim lodem mogą być śmiertelną pułapką. O tym aby unikać takich miejsc przypominali we wtorek strażacy z PSP Mysłowice podczas pokazu ratownictwa lodowego, zorganizowanego dla uczniów mysłowickich szkół na kąpielisku Słupna.

11 lutego w naszym województwie rozpoczynają się zimowe ferie. Dla dzieci i młodzieży oznacza to odpoczynek od szkoły i dużo wolnego czasu. - Chcemy przed feriami w ramach kampanii „Bezpieczne ferie” poopowiadać dzieciom jak należy bezpiecznie spędzić te ferie, jak niebezpieczne jest wchodzenie na lodowisko na zamarznięte akweny i że są inne formy zabawy na lodzie, tak jak lodowisko miejskie – mówi mł. bryg. Wojciech Chojnowski z komendy PSP w Mysłowicach.

We wtorek na kąpielisku Słupna strażacy, podczas akcji zorganizowanej z MOSiR i policją, przestrzegali przed wchodzeniem na lód, radzili jak powinniśmy się zachować, gdy lód się pod nami załamie lub gdy jesteśmy świadkami takiego wypadku. Zaprezentowali także pokaz ratownictwa lodowego z wykorzystaniem ratowniczego węgorza i trapa ratowniczego, ale – jak można było się przekonać, do wyciągnięcia topielca z przerębla może posłużyć także zwykły koc lub szalik.

Mysłowiccy strażacy regularnie szkolą się z ratownictwa lodowego. Na szczęście swoje umiejętności nieczęsto wykorzystują w sytuacjach realnego zagrożenia. Jak mówi mł. bryg. Chojnowski, ani tej, ani poprzedniej zimy nie doszło do wypadków na zamarzniętej wodzie. - Oby tylko na ćwiczeniach i pokazach się kończyło – dodaje Wojciech Chojnowski.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe