Poniedziałek, 18.02.2019, imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

Zlikwidowali punkt z nielegalnym hazardem

  • 8.02.2019, 14:07
  • KMP Mysłowice/aa
Zlikwidowali punkt z nielegalnym hazardem
Mysłowiccy policjanci współpracujący z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli cztery nielegalne automaty do gier hazardowych działające w lokalu na Piasku.

Policjanci referatu do walki z przestępczością gospodarczą ustalili, że w dzielnicy Piasek funkcjonuje nielegalny salon gier hazardowych. Wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili kontrolę w podejrzanego lokalu. W wyniku przeszukania mundurowi zabezpieczyli cztery automaty do gier.

W sprawie wszczęto postępowanie karne skarbowe, które wyjaśni wszystkie okoliczności i ustali odpowiedzialność poszczególnych osób zaangażowanych w nielegalny proceder.

Za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji czy zezwolenia, grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie. Zabronione jest również posiadanie nielegalnych urządzeń do gier hazardowych. Grozi za to surowa kara pieniężna, tj. 100 tys. zł od jednego urządzenia. Płaci ją nie tylko osoba wstawiająca automat, ale także właściciel lokalu, w którym stoi maszyna.

KMP Mysłowice/aa
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
barman01
barman01 13.02.2019, 10:44
Codziennie sie czyta w necie że zrobili nalot na takie punkty, tylko automaty do gier totalizatora są legalne reszta prędzej czy później do konfiskaty.

Pozostałe