Poniedziałek, 18.02.2019, imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

Oscarowe produkcje w Brzezince

  • 12.02.2019, 14:23
  • MOK/aa
Oscarowe produkcje w Brzezince
22 lutego w filii MOK w Brzezince będzie można zobaczyć filmy krótkometrażowe, które w tym roku walczą o nagrodę filmową – Oscara. Przed projekcją prelekcję poprowadzi prof. Piotr Zawojski.

W tym roku o statuetkę Oscara walczy 17 filmów krótkometrażowych w 3 kategoriach: film animowany, aktorski i dokumentalny. W ramach odbywającego się w byłym Kinie Znicz wydarzenia zatytułowanego Oscar Nominated Short Films wyświetlone zostaną filmy aktorskie. Zobaczymy pięć produkcji krótkometrażowych: „Madre (Mother)”, „Fauve”, „Marguerite”, „Detainment” i „Skin”.

Prelekcję przed seansem poprowadzi dr hab. prof. UŚ Piotr Zawojski, pracownik Zakładu Filmoznawstwa i Wiedzy o Mediach na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Intermediów. Szef działu „Film i Media” w kwartalniku OPCJE. Piotr Zawojski jest dzisiaj jednym z niekwestionowanych autorytetów w zakresie cyberkultury, technokultury oraz – przede wszystkim – zjawisk zachodzących w sztuce najnowszej.

Wieczór z oscarowymi filmami rozpocznie się o godz. 19.00, wstęp wolny.

MOK/aa
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe